Yoksa Siz Hala Kahve Falı Baktırmadınız Mı?

1.151

Yoksa Siz Hala Kahve Falı Baktırmadınız Mı?

Siz De Yıllardan Bu Yana Gelenek Olarak Devam Ettirilen Kahve Falına Bakmak İstemez Miydiniz? İşte kahve falına nasıl bakılır sorusunun yanıtı… Kahve falına dair pek çok tüyo…

Şayet Türk Kahvesi içilen bir ortamdaysanız; kahvenizden son yudumunuzu aldıktan sonra illa ki fincanınızı ters çevirmek aklınızdan geçer. Hani ‘’ Fala inanma; falsız da kalma’’ demiş ya atalar… Bir de kahve falına nasıl bakıldığı konusunda meraklı olanlar da vardır elbet. Sizde kahve falına nasıl bakılır sorusunun yanıtı merak ediyorsanız, işte size birkaç önemli ipucu;

Kahve Falının En Önemli Aşamaları

Kahvenin telvesinin yeteri kadar olmasına dikkat edin. Şayet kahvenin telvesi az ya da çok olursa, doğal olarak fincanda herhangi bir şekil belirmeyecektir. Bundan dolayı fincanda daima kararında telve olmasına özen gösterin.

Kahvenin telvesinin çok sulu ya da çok kuru olmamasına özen göstermelisiniz.

Kahveyi içen kişi fincanın hep aynı yerinden kahvesini yudumlamalıdır.

Kahve bittikten hemen sonra niyet tutulmalıdır. Niyetin ardından kahve fincanı bir seferde ters çevrilerek tabağa yerleştirilmelidir.

Tabağın soğumasını bekledikten sonra; fincan kaldırılmalıdır. Unutmayın bir fincanla birden fazla bal bakılmaz.

Önce fincana bakarak yorum yapılmalıdır. Sonrasında ise sıra fincan tabağına gelmelidir.

Fincanın İçindeki Telve Bize Ne Anlatır?

Türk Kahvesi falında dikkat edeceğiniz ilk şey; telvenin renk tonu olmalıdır. Genel tanım itibariyle şayet telve çok koyuysa; niyetiniz olmayacak anlamına gelmektedir. Şayet renk tonu açık ise, niyetinizin olacağı anlamı çıkartılmaktadır.

Fala bakarken; saatin akrep ve yelkovanındaki dönme yönü takip edilmelidir. Öncelikle kahve fincanının sap kısmından başlanarak; hayali bir daire etrafında telveden oluşan şekiller yorumlanmalıdır.

Fincanın iç kısmını hayali olarak 4 parçaya bölmelisiniz. Öncelikle fincan sapının sağı ve solu olarak ikiye bölmelisiniz. Sonrasında ise fincanın iç bölümünü enlemesine bir ekvator çizgisi halinde ikiye bölmelisiniz.

Fincan sapının sağ tarafındaki sembol ve işaretler; pozitif yönlü olayları haber verirken; sol taraftaki işaret ve semboller ise; negatif yönlü olayları haber vermektedir.

Yine kahve fincanının üst kısmında yer alan işaretler; yakın bir süre içerisinde olacakları haber verirken, alt kısımdaki işaretler ise uzun bir süre içerisinde olacakları haber vermektedir.

Fala bakılırken bir önemli detay ise; fal bakma işlemi tamamlandıktan sonra; fincanın açık bir şekilde bırakılmasıdır. Çünkü fincan kapatılırsa; o falın bozulduğu anlamına gelmektedir.

Sizlere kahve falına nasıl bakılır sorusu kapsamında inceden inceye tüyolar verdik. Siz yine de fala bakarak günlük hayatınızı şekillendirmeyiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.