Yaz Makyajı

Yaz makyajı nasıl yapılır ve hangi renk tonlarını kullanmanız uygun olacaktır? merak ediyorsanız hepsi burada.

367

Yaz mevsimi insan bedeni üzerinde birçok etkiye sahiptir. Güneşin insan için çok yararlı etkileri bulunmakla birlikte direkt güneş ışığına maruz kalmak da zararlıdır. Yaz mevsiminde yaz makyajı uygulamak hem çok sıcak günlerde kadınlar için daha hafif olurken hem de koruyucu özelliğe sahip olmaktadır.  Makyaj yaparken, özellikle yaz aylarında doğru ürün seçimi önem kazanmaktadır. İlk adımda cilt tipinizin belirlenmesi gerekir. Cilt tipiniz belirlendikten sonra makyajın bıraktığı hasarı en aza indirebilmek için doğal nemlendiriciler kullanmalısınız.

Yaz Makyajı Önerileri

Yaz aylarında ciltteki aşırı kuruluğu engellemek ve makyajın kalıcı olmasını sağlamak için nemlendirici kullanımının düzenli olması gerekir. Yaz makyajı yaparken, ağır kapatıcılardan uzak durmalı, daha çok suya dayanıklı ürünler kullanmalısınız. Ayrıca ten renginizi göz önünde bulundurarak renk kartelanızı oluşturmanızda fayda var. Teniniz kumral veya buğdaysa gözleriniz için yumuşak kahve tonları kullanmanız doğru olacaktır. Allık seçiminizi şeftali tonlarında yapabilirsiniz. Dudaklarınızı renklendirmek için pembe tonlarını kullanmanız uygun olacaktır. Eğer teniniz açıksa gözleriniz için yeşil, açık kahve, lila renklerini kullanabilirsiniz. Allık seçimi yaparken gül kurusuna yakın tercihler doğal görünmenizi sağlayacaktır. Ruj kullanımı için fuşya ve kırmızı tonlarını seçebilirsiniz. Bütün bu makyaj malzemesi renklerini kıyafetlerle ve gün için de yapılacak etkinliklerle de uyumlu hale getirmek gerekmektedir.

Makyaj Temizliği

Yaz mevsiminde cilde çok fazla makyaj malzemesi sürmemek gerekmektedir. Güneş ile birleşen makyaj malzemesi kimyasalları cildi yıpratabiliyor. Bunun önüne geçmek için yaz makyajı dediğimiz hafif makyaj uygulamalarından yapmak gerekmektedir. Yapılan makyajın temizlenmesi de cilt sağlığı açısından büyük önem arz etmektedir. Yaz döneminde yüzümüzde aşırı terlemeye maruz kalabiliyor. Bu nedenle gün sonunda makyaj temizliği yapmak çok önemli hale geliyor. Makyaj temizleme losyonları kullanarak cildi tahriş etmeden yüzünüzü temizlemeniz ve ardından nemlendiricinizi uygulamanız akne ve siyah nokta oluşumunu önemli ölçüde engelleyecektir. Özellikle göz çevresindeki makyajın çıkarılmaması kırışıklıklara ve koyu halkalara neden olmaktadır. Cilt problemlerinin önemli bir kısmı, cildin doğru bir şekilde arındırılmamasından kaynaklandığı için gün sonunda yüzünüzün temizlenmiş ve nemlendirilmiş olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.