Yaz Kombinleri

Bu aylarda giyineceğimiz kıyafetlerde yaz kombinleri nasıl olmalı, nasıl giyinirsek yazı daha rahat geçiririz konusunda biraz düşünmek ve ona göre kıyafet tercihi yapmak gerekmektedir.

238

Yaz mevsimine girmiş olmamıza rağmen havaların aşırı zıt oluşu şu sıralar hepimizi derdi. Bu dönemler bize ilerleyen yaz döneminde sıcaklığın yükseleceğinin de habercisi olabilir. Bu aylarda kıyafetlerimizin modellerinde ve kumaşlarında değişiklik yapmaya gitmemiz gerekmektedir. Bu aylarda giyineceğimiz kıyafetlerde yaz kombinleri nasıl olmalı, nasıl giyinirsek yazı daha rahat geçiririz konusunda biraz düşünmek ve ona göre kıyafet tercihi yapmak gerekmektedir.

Yaz Kombinleri Nasıl Belirlenir?

Öncelikle hepimizin bildiği gibi yaz aylarında tercih edilen renkler daha canlı ve güneş ışığını çekmeyen renkler olmalıdır. Devamında ise pamuklu kumaşlar yaz kombinleri için vazgeçilmez olmalıdır çünkü; pamuk kumaşlar doğal oldukları için tenimizin rahat nefes almasını sağlar bu sebeple terlesek bile cildimiz nefes aldığı için koku gibi bir sorunumuz çok fazla olmayacaktır. Kumaş türlerinden devam edecek olursak; ipek, keten, şile bezi, poplin, krep, şifon şeklinde sıralayabiliriz. Ürünlerde hangi kumaşın kullanıldığına etiketlerinden çok rahat ulaşabiliyor olmamızda işimizi kolaylaştıracak bir diğer etkendir. Özellikle teni hassas olan kişilerin bu aylarda çok daha dikkatli davranması ve kıyafetlerde ince ve alerji yapmayan kumaşları tercih etmesi gerekmektedir. İnce kumaşlarda oluşturulan kombinler bu kişiler için biçilmiş kaftan olmaktadır.

Yaz Kombinleri İçin En Çok Tercih Edilen Modeller

Birçoğumuz yaz aylarında bol, salaş kıyafetler giymeyi tercih ederiz. Yaz aylarında bol kıyafetler tercih edildiğinde hem cildimizin terlemesi önlemiş oluyoruz hem de yazın o rahat havasına bürünmüş oluyoruz. Tabii ki tercihinizi daha dar ve kısa kıyafetlerden yana da kullanabilirsiniz. Güneş gözlüklerinin sağlığınıza zarar vermeyecek markalar olması önemlidir tabii ki her konuda olduğu gibi. Ayakkabılar yazın gezmeyi eğlenmeyi sevenler için özellikle rahat olmalıdır. Çantalar ve şapkalar için söylenecek çok bir şey yok sanırım şapkaları kullanmanızı öneririm özellikle yaz aylarında bir miktarda olsa başımızı güneşten korumuş olacaktır. Kullanılacak olan diğer aksesuarlar için söyleyebileceğim en önemli nokta cildinize uyumudur. Çünkü yaz aylarında normalden fazla terlediğimiz için cildimize alerjik reaksiyonlar gösterme olasılığı yükseliyor. Yaz kombinleri yazın sıcağında hem görünüş olarak bizi farklı gösterecek hem de rahat etmemizi sağlayacak tasarımlar olmalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.