Vazelinle Kaş Bakımı Nasıldır

445

Vazelinle Kaş Bakımı Nasıldır

Kaşlarımız ifademizi tamamlayan, bakışlarımızın anlamını ön plana çıkaran, görsel ifademizin karakteristiğini oluşturan en önemli unsurlardan biridir. İfademizi berraklaştırıp, estetik görüntümüzü tamamlayarak ifademizi daha çekici hale getirecek olan kaşlara sahip olmak bu yüzden çok önemlidir. Fakat kaşlarımız her zaman bizim olmasını istediğimiz kadar sağlıklı ve kalın değildir çünkü kaşlarımız çok yavaş büyürler. Bu yüzden onları tanımak, daha düzgün ve çekici olmalarını sağlamak için çoğu zaman makyaj yapmaya yöneliriz. Ancak vazelinle kaş bakımı yapmak gibi kaşlarımızı nemlendiren ve uyaran doğal ürünlerin varlığından da haberdar olmalısınız. Bilindiği gibi vazelinin besleyici mineralli bir yağ türü olmasının yanında su geçirmez olması bizi kaş bakımında vazelin kullanmaya cesaretlendiriyor.

Hala yazıyı okumaya devam ediyorsanız siz de vazelinle kaş bakımı sayesinde kaşlarınızın nasıl daha sağlıklı olacağını öğrenmeye kararlısınız demektir.Gelin birlikte bu bakımın nasıl yapılacağını inceleyelim.

Vazelinle kaş bakımı nasıl yapılır?

  • Vazelinin kaşlarınıza derinlemesine etki edebilmesi için uygulamaya başlamadan önce yüzünüzü iyice yıkamalı makyaj ve kirden arındığına emin olmalısınız.
  • Yüzünüz temizlendiğinde vazelinle kaş bakımına pamuk ya da maskara yardımıyla küçük bir parça vazelin alarak kaşlarınızın şekline paralel küçük dokunuşlarla yayarak başlayabilirsiniz.

Küçük bir not; eğer maskara kullanacaksanız mutlaka hijyenik olduğuna emin olun.

  • Vazelinin kaşlarınızın her birine nüfuz ettiğine emin olun ki bu kaşlarınızın nemlenmesi ve nemini koruması için gereklidir.
  • Bu prosedürün ideal olanı yatmadan önce bunu yapmaktır. Böylece vazelin gece boyu kaşlarınıza nüfuz eder ve onları besler. Ertesi sabah yüzünüzü ılık su ile durulayabilirsiniz.
  • Bu prosedürü her gün tekrarlarsanız kaşlarınızdaki yavaş ama kararlı değişikleri görür ve bir veya iki ay içerisinde istediğiniz sağlıklı ve gür görünümü elde edebilirsiniz.

 Vazelinle kaş bakımının faydaları

Vazelin ham petrolün damıtılmasıyla elde edildiğinden içerisinde birçok besleyici mineral vardır ve alerjik değildir. Bu bakım kaşlarınızın uzaması için gerekli olan nem ve mineralleri sağlayarak onları besler ve sıklaştırır. Saç renginizden çok daha açık renkte olan kaşlarınızı koyulaştırarak rengini saç renginize yaklaştırır. Daha yumuşak, daha sağlıklı, daha uzun ve daha kalın kaşlara vazelinle kaş bakımı yaparak sahip olabilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.