Şimdi Evinizi Kışa Hazırlayın

131

Şimdi Evinizi Kışa Hazırlayın

Sonbaharın bizlere veda ettiği ve kışın merhaba dediği dönemlerdeyiz. Dışarısının soğuğuna karşı sıcak yuvanızdan dışarı çıkmak istemiyorken, evinizi kışa hazırlayın diye sizler için belli başlı birkaç maddeyi bir araya getirdik!

Evinizi Kışa Hazırlayın
Evinizi kışa nasıl hazırlarsınız?

 

Her insan, bulunduğu ortamın atmosferinden etkilenir. Özellikle kışın, soğuk havaların dışarıya çıkmaya izin vermediği dönemlerde evde kalmak insanı boğabilir. Kış ayının güneşin canlılığından çaldığı su getirmez bir gerçek iken, sıcak yuvanızda kasvetli bir hava oluşmasını engellemek için evinizi kışa hazırlayın.

Tabi ki evimizi kışa hazırlamanın belli başlı yolları vardır. Özellikle kış aylarının bıraktığı o kasvetli havayı üstümüzden atabilmek ve kışı daha kolay atlatabilmek amacıyla nelere dikkat etmemiz gerektiğine şöyle bir göz atalım.

• Renkler
• Bitkiler
• Işık
• Kıyafetler
• Isı

evinizi kışa hazırlayın
Evinizi Kışa Hazırlamanın Yolları

Bahsettiğimiz her madde küçük tüyolara sahip, şimdi her birini açalım.

Etkili Renk Seçimine Dikkat Edin

 

Renkler, insanın evinde gözüne çarpan ve duygularına yön veren en önemli şeylerden biridir. Eğer evinize hakim olan renkler, size daha çok boğucu bir hava veriyor, gün ışığının kapalı olduğu kış mevsimine eşlik edip, içinizi kapatıyorsa, mutlaka renk seçimine dikkat etmelisiniz. Elbette renk seçimine dikkat ederken; sevdiğiniz ve baktığınızda içinizi ferahlatacak renklere yoğunlaşmanız daha doğru olacaktır. Evinize hakim olmasını istediğiniz renkleri seçerek, evinizi kışa hazırlayın! Renk seçenekleri evinizi kışa hazırlayın trendinde önemli bir etkendir.

Bitki Seçimi Önemlidir

 

Bitkiler, her evi süsleyen en güzel objedir. Bir bitkinin evinizde var olması hem güzellik açısından, hem de sizde bıraktığı duygular açısından önemlidir. Sevdiğiniz bir bitkinin gözünüze ilişen bir yere sahip olması ve ona zamanınızı ayırıp bakmanızın ardından size büyüyerek geri dönüş yapması son derece motive edicidir. Bu da kış aylarında modunuzu yüksek tutmanız için en büyük etkenlerden biridir.


Gece Işıklarını İyi Ayarlayın

Kış aylarında gündüzlerin kısa, gecelerin daha uzun olması sebebiyle, evinizi kışa hazırlarken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus; ışıklardır. Özellikle çok vakit geçirdiğiniz; salonunuzun, çalışma odanızın ve mutfağınızın ışıkları canlı olmalıdır. Eğer ışıklar canlı olmazsa, üstünüze düşecek ağırlık, yapmanız gereken sorumlulukları ertelemenizi sağlayabilir. Bu da sizin sosyal ve gündelik işlerinizi zorlaştırabilir. Işıkları iyi ayarlayarak evinizi kışa hazırlayın

Mobilyalarınızı ve Aksesuarlarınızı İyi Ayarlayın

Elbette kıyafetler de kış aylarında dikkat etmemiz gereken hususlardan biridir. Kış ayının gelmesiyle yazlıklarınız dolaplarınıza veda etmeli ve kışlıklarınız dolaplarınızdaki raflara merhaba demelidir. Elbette bizler için yine lazım olacak yazlıklarımıza iyi bakmalı ve onları zarar almayacakları yerlerde saklamalısınız. Hava alabilen kutularda saklamanız, kıyafetlerinizin kokmaması için yararlı olabilir.

Evinizi Sıcak Tutacak Öneriler
Kış ayları bir hayli soğuk geçiyor ve bizler de evimizi daha sıcak tutabilmek adına kullandığımız ısınma araçlarının derecelerini yükseltebiliyoruz. Bazen farkında bile olmadan sırf ısınmak adına yüksek meblağlar ödeyebiliyoruz. Bunu engelleyebilmek adına, yalıtım yaptırmanız hem bu kış hem de bundan sonraki kışlar için size epey yardım edecektir! Yalıtımın size birçok yönden yararı olacaktır. En büyük yararı da, cebinizdeki paraya yapacaktır. Evinizi sıcak tutacak önerilerle evinizi kışa hazırlayın
Kış ayları aslında insanın kendini toparlayabilmesi için en uygun zamandır. Eğer kış aylarınızı daha çok verimli geçirmeye dikkat ederseniz, yaz ayları tatilinizi yaparken çok daha büyük zevk alacaksınız.

Kış mevsiminde dikkat etmemiz gereken en önemli konu, ısınmak için kullandığımız araçların temizliğidir. Sobanızın, kaloriferlerin ve diğer ısınma araçlarının kullanırken dikkatli olun ve bakıma mutlaka sokun.

Kışı güzel ve kolay geçirmek istiyorsanız, evinizi kışa hazırlayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.