Makyaj Hileleri

Bugün ki yazımızda makyaj nasıl yapılırdan ziyade, yapacağımız makyajın güzel ve etkili olması için kullanacağımız makyaj hileleri konusunu işleyeceğiz

248

Makyaj hileleri söz konusu olduğunda karşımıza çok sayıda farklı seçenek çıkmaktadır. Çok eski yıllarda başlayan ve her kesimden insanın güzel görünmek için, karşısındaki kişiyi etkilemek için yaptığı makyaj, günümüzde kozmetik endüstrisinin gelişimi ile bizlere çok sayıda marka, model ve çok geniş bir renk yelpazesi sunarak bu işi bizim için kolaylaştırmıştır.

İnsanların yüz çehreleri, alın yapıları, göz, burun ve dudak yapıları farklılıklar gösterdiği için yapılacak makyajda buna göre olmalıdır. Bugün ki yazımızda makyaj nasıl yapılırdan ziyade, yapacağımız makyajın güzel ve etkili olması için kullanacağımız makyaj hileleri konusunu işleyeceğiz. Kısa sürede etkili bir makyaja sahip olmak için aklımızda bulunması gereken püf noktalarına değineceğiz.

Yüzde Makyaj Hileleri

Yüzümüzden başlayalım. Kapatıcı kullanmak. Ten rengimize uygun kapatıcıyı fırça yardımı ile ya da el parmak ucumuzla yüzümüze aynı yoğunlukta yaymamız yüzümüzü daha ışıltılı, pürüzsüz göstermek için yeterli olacaktır.

Gözde Makyaj Hileleri

Gözerlerdeki makyaj hileleri güzelliğinize güzellik katabilecektir. Gözlerimizi ön plana çıkarmak için göz rengine uygun parıltılı farlar kullanılmalı, buğulu gözler için koyu renk farlar tercih edilmeli, gözlerimizi iri göstermek için kirpik diplerine beyaz veya ten rengi kalem uygulanmalı. Makyajı tamamlamak için tabii ki maskara ve isteğe göre göz çizgisi kullanılabilir. Maskara ve göz çizgisi kullanımında bir peçete yardımı ile maskaranın göz makyajımıza bulaşmasını engelleyebilir ve göz çizgisinin düz olmasını sağlayabilirsiniz.

Dudaklarda ve Yanaklarda Makyaj Hileleri

Dudaklar için kullanacağımız ruj ile aynı tondaki dudak kalemi ile çizeceğimiz dudağımızı daha dolgun veya ince göstermek bizim elimizde.

Burun yapımıza göre bronzer ve ya pudra ile gölgeleme yaparak burnumuzu daha küçük gösterebiliriz. Ayrıca elmacık kemiklerimize yapacağımız makyaj ile ilgiyi burnumuzdan uzaklaştırarak makyajımızı tamamlayabilir ve aynı etkiye ulaşabiliriz.

Gördüğünüz gibi makyaj hileleri doğru tonlar ve birkaç basit uygulama ile her zaman kısa süre içerisinde güne ve ya geceye hazır olma sanatıdır. Çok özel bir davete, yemeğe ve ya bir başka etkinliğe katılacaksanız yine de bir makyaj uzmanından destek alabilirsiniz. Unutmayın iyi makyaj her zaman güzel gösterir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.