Kulak Şekline Göre Saç Kesimi

Bay ve bayanlar daha güzel gözükebilmek için kendince kusur gördükleri özelliklerini kapatmaya, beğendikleri yönlerini de ortaya çıkarmaya çalışmaktadır.

1.724

Bay ve bayanlar daha güzel gözükebilmek için kendince kusur gördükleri özelliklerini kapatmaya, beğendikleri yönlerini de ortaya çıkarmaya çalışmaktadır. Aslında son zamanlarda sanki bu durum biraz değişti gibi. Çünkü artık insanlar kendilerindeki kusurları saklamayarak onlarla barışmaya ve o özelliklerini kabullenmeye çalışmaktalar. Örneğin ünlü şarkıcı Adel gibi fazla kilolu bayanların kilolarını saklamamaya çalışması buna bir örnektir. İnsanın yüz güzelliğini belirleyen etkenlerden biri de kulaklardır. Kepçe, küçük veya büyük olması yüz tipini etkilediğinden bazı insanlar kulaklarını saçları ile saklamaya çalışırlar. Evet insana farklı bir hava verir ve kesim şekline göre yüz ve çevresindeki kusurları örtmeye yardımcı olur. Kulak Şekline Göre Saç Kesimi güzellikleri ön plana çıkarmak, kusurları örtmek için kullanılan güzel bir yöntemdir.

Kepçe Kulaklar ve Kulak Şekline Göre Saç Kesimi

Kulak şekline göre saç kesimi denilince kepçe kulaklarından rahatsız olanların aklına hemen nasıl kestirirsem kapatabilirim sorusuna cevap bulmak için bu yazıyı okuyacaktır. Aslında yukarıda da ifade ettiğimiz gibi insanlar artık kepçe kulaklarını kapatmak, gizlemek veya bastırmak istemiyorlar. Tam aksine saçlarını tamamen toplayarak kepçe kulaklarını ön plana çıkararak bu özelliklerini kabullenmeye ve güzel görmeye ve göstermeye çalışmaktalar. Şayet yine de ben rahatsızım kendimle barışık yaşamak istemiyorum diyenler için bazı tüyolar verebiliriz. Gizlemek isteyenler için en uygun model kahküllü uzun saçlardır. Kulaklarını tamamen kapatmak isteyenler için bu kahküllü uzun saçlar oldukça idealdir. Şakaklardan başın arkasına doğru uzanan saç modelleri ise kulakları tamamen kapatmayıp sindiren bir modeldir.

Küçük Kulaklılar için Kulak Şekline Göre Saç Kesimi

Kepçe kulak maalesef ki bay bayan demeden birçok kişide sosyal fobi oluşturan bir kusur olmuştur ve çoğunluk küçük daha zarif kulak isteğinden dolayı estetik ameliyat olmak için bıçak altına yatmıştır. Kulak Şekline Göre Saç Kesimi konusunda oldukça rahat olanlar küçük kulaklılardır. Küçük kulaklı insanlar her türlü saç modelini kullanabilir. Fakat bu kişilerde saç kesimi yaptırırken yüz şekillerini dikkate alarak model tercihi yapmalıdır. Yuvarlak yüzlüler yüzlerini ovalleştirecek tarz kesimleri tercih etmelidir. Asimetrik kesimlerin yüzü oval gösterdiği unutulmamalıdır. Oval yüzlüler için yumuşak dalgalar çok yakışacaktır. Kare yüz şekline sahip olanlar ise dalgalı saçları tercih etmelidir. Kalp yüzlüler ise çeneye kadar düz inip çene boyunca hacimlenen dolgun saçları kullanmalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.