Kısa boylu kadınlar için kıyafet tüyoları

2.824

Kısa boylu kadınlar için kıyafet tüyoları

Doğru kıyafet tercihleri sizi çok daha güzel ve alımlı gösterebilir. Öncelikle kendi bedeninizi tanıyor olmanız nasıl kıyafet tercih edeceğinizi bilmeniz açısından önemlidir. Kısa boylu, uzun bolu, balıketli ya da kilolu olabilirsiniz. Ancak doğru kıyafet tercih ederseniz; hem zarif hem de şık olabilirsiniz. Bu noktada kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli sorusu akıllara gelmektedir. İşte bu sorunun yanıtına dair birkaç tüyo:

Topuklularla tanışın

Kısa boylu kadınlar için verilebilecek tüyolar arasından ilk akla topuklu ayakkabı gelmektedir. Topuklular sayesinde daha uzun görünebilirsiniz. Şayet stilettolarla rahat değilseniz; dolgu topuklu ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Böylece hem rahatlığınızdan ödün vermemiş olursunuz hem de uzun boylu görünmenin keyfini yaşarsınız.

Tek renk kıyafetler tercih edin

Eğer tek renk kıyafet tercih ederseniz, olduğundan daha uzun bir siluet de elde etmiş olursunuz. Böylece yükseklik yanılsamasının keyfini sürersiniz. Bundan dolayı çok renkli kıyafetlerden kaçınmalısınız.

Uzun elbiseler işe yarayabilir

kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli Genelde uzun elbiseler kısa boylu kadınlar için endişe vericidir. Ancak doğru bir şekilde kombinlenen uzun elbiseler de sizi uzun gösterebilir. Böylece kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli sorusuna verilecek yanıtlar arasına uzun elbiseler de girmektedir. Size ufak bir tüyo; uzun elbiselerde sütun tarzı etekleri (boru tipi de olabilir) ya da elbiseleri tercih edebilirsiniz.

Yüksek belli kıyafetler tercih edin

Esasında uzun boylu bir görünümün oluşması oranlarla doğrudan ilgilidir. Bundan dolayı yüksel belli pantolonlar, etekler ve şortlar tercih etmek sizi çok daha boylu kılacaktır. Zira yüksel belli kıyafetler bacakları uzun gösterir böylece siluetiniz çok daha uzun olur.

Kısa pantolonlardan sakının

Kıyafet tercihinizi kısa pantolonlardan yana kullanmanız; kalın bacaklı görünmenize neden olacaktır. Özellikle ayakkabının hemen üzerinde biten pantolonlar sizi olduğunuzdan kısa gösterecektir. Bundan dolayı ayakkabınızın tümünü kaplayan pantolon tercihi doğru tercih olacaktır.

Doğru pantolon tercihi işe yarıyor

Pantolon alırken; çok hacimli olmamasına özen gösterin. Yine dar bir stile sahip olan pantolonları giyinin. Bu noktada özellikle İspanyol paça ya da boru baça olarak tanımlanan pantolonların çok daha uzun boylu bir görünüm elde edilmesinde etkili olduğunu belirtmekte fayda var.

Büyük çantalardan kesinlikle uzak durun

Kıyafet tercihlerinizde kesinlikle aksesuarları da hesaba katın. Özellikle çantalar; kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli sorusunun anahtarı niteliğindedir. Bu noktada çok büyük boyutlu çantalardan uzak kalmanızda fayda var. Küçük çantalar ise boyunuzun olduğunuzdan daha uzun görünmesini destekler.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.