Kanlı Ay Tutulması Nedir?

Kanlı Ay Tutulması Nedir?

272

Günümüzde Kanlı Ay Tutulması Nedir? Sorusu daha çok bu olayın kıyametin habercisi olduğuna inanılmasından kaynaklı olarak sıklıkla sorulmaktadır. Kanlı ay tutulması Temmuz ayının 27. Gecesi gerçekleşecek. Yani bu gece… Üstelik bu ay tutulması 21. Yüzyıl boyunca en uzun ay tutulması olarak da tarihe geçecek.

Dünyamızın tek uydusu konumunda olan Ay, bu gece kıpkızıl bir görüntüyle karşımıza çıkacak. Bundan dolayı bu geceki ay tutulmasına kanlı ay tutulması denilmektedir. Doğal olarak böyle sıra dışı ve muhteşem olayı hemen herkes merak ediyor.

Kanlı Ay Tutulması Ne Zaman Olur?

27 Temmuz itibariyle dünyamız Ay ile oldukça yakın bir konumda buluşacak. Bu sırada Kanlı Ay Tutulması Nedir? Sorusu kapsamında yanıtını aradığımız olay gerçekleşecek. Bu tarihte Dünya ile Ay’ın birbirine olan mesafesi sadece 57.6 km olacak. Bu tarihte Mars ile Dünya arasındaki mesafede azalacak. Böylece Ay ile Mars gökyüzünde aynı anda gözlemlenecek. Bu tarihte kanlı ay tutulması; tam Ay tutulmasına takiben Dünya’nın gölgesinin Ay’ tamamen kaplamıyla gerçekleşecek.

Kanlı Ay Tutulması Türkiye’den Kısmen Seyredilebilecek!

27 Temmuz tarihinde saat 20.13 ile 02.30 saatleri arasında ülkemizde de kısmen seyredilebilecek. Bunun için havanın açık olması yeterli olacak.

Kanlı Ay Tutulması Kıyamet Habercisi mi?

Dünyada Kanlı Ay Tutulması Nedir? Sorusunun bu kadar sık soruluyor olmasının sebebi; bu olayın pek çok kişi tarafından kıyametin habercisi olduğuna inanılıyor olmasıdır. Esasında bu olayı tüm gökbilimciler, uzay meraklıları hatta din adamları dahi büyük bir heyecan ve merakla beklemektedir. Zira son zamanlarda özellikle felaket habercileri olarak isimlendirilenlerin bu olayı kıyametin habercisi olduğunu yorumladığı herkes tarafından biliniyor.

Günümüzde özellikle Hristiyan dinine mensup hatta aşırı dinci olarak tanımlanan bir grubun son kanlı ay tutulmasına özel bir anlam yüklediği biliniyor. İncil’de yer alan ‘’ Tanrının en yüce ve en berbat gününden önce Güneş karanlığa bürünecek, ay ise kana bulanacak.’’ Sözü Hristiyanlar için müthiş bir motivasyon oluşturmuş durumda. Özellikle Amerikalı Evanjelist Paul Begley’in öncüğünü gerçekleştirdiği bu akıma göre; bu olay kesinlikle kıyametin habercisi.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.