Kadınlar Ne İster?

Kadınlar Ne İster? Kadınların mutlu olması neye bağlıdır? Bilmek ister misiniz?

296

Esasında dünyada yanıtı en çok merak edilen ancak bir türlü doğru bir yanıtın verilemediği bir sorudur: Kadınlar Ne İster?

Kadınların ne istediğine dair bir yanıt vermeden önce; kadın ve erkeğin doyumu ya da kendini gerçekleştirmiş olmak duygusunu nelerde bulduğuna bakmak en mantıklısıdır. Burada kadınların önceliklerinin ne olduğu ve kadınlar neden yanlış anlaşılır? Soruları devreye girmektedir. Kadınlar genellikle erkeklerin kendilerini dinlemediklerinden yakınınlar. Zira kendilerini dinlemeyen erkeklerin kadınları anlaması da haliyle zordur. Bundan dolayı kadınlar ne ister sorusuna yanıt arayan erkeklerin öncelikle onları iyi dinlemek zorunda oldukları bilinmelidir.

kadınlar ne ister?

Kadınlar Ne İster Sorusuna Alternatif Yanıtlar

Kadınların en çok kendilerini huzurlu ve değerli hissettikleri en yoğun duygunun; ‘’Güven’’ olduğunu vurgulayan uzmanlar; Güven duygusunun kadınlara verilebilecek en büyük armağan olduğunun üzerine durmaktadır. Güven duygusunun kazanılmasının zor kaybedilmesinin ise an meselesi olduğu düşünüldüğünde kadınlarla olan ilişkinin ne kadar hassas bir dengede yürütülmesinin gerekliliği de ortaya çıkmaktadır. Bu kapsamda Kadınlar Ne İster? Sorusuna ilk yanıt; ‘’kadınlar güven ister’’ olmalıdır.

Erkekler tatmin olmak ya da kendini gerçekleştirmek noktasında doyumu sonuç almada yanı bir iş konusunda başarılı olmada yaşamaktadır. Kadınlar ise kendini gerçekleştirme duygusunu, değer verilme, paylaşma ve önemsenme duygularıyla yaşarlar. Değer verildiğini hisseden kadın mutlu bir kadındır. Değer verildiğini hisseden kadın; kendiyle barışık; çevresine karşı pozitif olan bir kadındır. Bundan dolayı Kadınlar Ne İster? Sorusuna verilebilecek ikinci yanıt; ‘’kadınlar değer verilmek ister’’ olmalıdır.

Esasında kadınlar tam bir görev insanıdır. Yani sevdiğinin ya da eşinin gelişmesine yardımcı olmayı severler. Bu doğrultuda eşlerinin eksikliklerini gidermek noktasında isteklidirler. Onların başarılı olabilmeleri için ellerinden gelen tüm gayreti sarf edeler. Kadınlar için sevdiklerinin başarılı olması, kendilerinin başarılı olması kadar önemlidir. Peki kadınlar bütün bu yaptıklarına karşı sevdiklerinden ne beklerler? Bu soru ise ‘’vefa’’ sözcüğüyle içi doldurulabilecek bir soru olarak karşımıza çıkar. Bu doğrultuda Kadınlar Ne İster? Sorusuna verilebilecek bir diğer yanı: ‘’ Kadınlar vefa ister’’ olmalıdır.

Kadınlar ne ister?

Kadınlar Ne İster Sorusuna Farklı Bir Bakış

Kadınlar eşlerinin ya da sevdiklerinin başarılı olmaları için çok uğraşır. Emek harcar. Kadınlık duygusunun doğasında var olan bu durum; beraberinde eşlerini koruma duygusunu da getirmektedir. Ancak bu durum bazen erkekler tarafından farklı anlaşılmaktadır. Zira ilk başlarda eşlerinin kendilerine destek olmasından ve onlara yol göstermesinden memnun olan erkekler; zaman içerisinde bu durumu kadınların kendileri yönettiği duygusuna dönüştürürler. Kendisinin karısı tarafından yönetildiği hissine kapılan erkek ise; hiç beklenilmedik bir şekilde agresif ve değişken hareketler sergileyebilir. İlişkideki bu yanlış anlaşılma ise evlilikleri ve beraberlikleri bitirme noktasına getirir. Bütün bu bilgiler ışığında Kadınlar Ne İster? Sorusuna verilebilecek en net yanıt ise; ‘’kadınlar doğru anlaşılmak ister’’ olmalıdır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.