İşte Tesettürlü kadınlara özel saç bakım önerileri

416

İşte Tesettürlü kadınlara özel saç bakım önerileri

Saçlar kadınların güzelliklerine güzellik katmaktadır. Saçların doğal ve parlak bir görünüme sahip olması ise ancak; etkili bir şekilde saç bakımının yapılması sayesinde mümkün olmaktadır. Bir de yaz ayları gibi sıcak havaların yoğun olduğu ve güneşin alabildiğine etkisini sürdürdüğü mevsimlerde saç bakımı konusunda çok daha önem kazanmaktadır. Tesettürlü kadınlar için de aynı durumlar geçerli olmaktadır. Sizlere izlere tesettürlü kadınlara özel saç bakım önerileri hakkında sihirli formüller sunuyoruz!

Tesettürlü kadınların saçları her ne kadar doğrudan güneş ışığına maruz kalmadıkları düşünülse de bu mantık tamamıyla hatalıdır. Zira saçların güneş ışığını görmüyor olması saçlarınızın çok daha hasarlı olmasına neden olmaktadır. Bundan dolayı zaman içerisinde saçlarınızın kuvvetsizleştiğini, gözle görülür yıpranmalar oluştuğunu ve doğal olarak kırılmalar meydana geldiğini göreceksiniz. İşte maddeler halinde tesettürlü kadınlara özel saç bakım önerileri

Güneşten kaçmayın!

Saçlarınızı mutlaka gün ışığıyla buluşturun. Saçlarınızın gün ışığını görmesini sağlarsanız; çok daha parlak ve kuvvetli olmalarına da yardımcı olursunuz. Bunun için bulunduğunuz yerin müsaitliğine göre saçlarınızı havalandırın. Bunu evinizin balkonunda yapabileceğiniz gibi müsait olan bir piknik alanında dahi yapabilirsiniz.

Saçlarınızın gevşek olmasına dikkat edin!

Eşarp ya da türbanın daha güzel durması için genellikle saçlar sıkı sıkıya bağlı kalmaktadır. Bu durum ise saçlarınızın gerekli oksijeni almalarına engel olmaktadır. Özellikle çalışma hayatında aktif olan kadınlar günlük hayatlarının büyük çoğunluğunu dışarıda geçirdikleri için bu sorunu yaşamaktadır. Böylece saçlarda kayıplar yaşanıldığı gibi saçların zayıflamasına da neden olmaktadır. Bu sorunun saçlarına etki etmemesi için ise; saçlarınızı gevşek bir şekilde bağlamanızı öneriyoruz.

Evde saçlarınız salık bir şekilde dolaşın!

İşten döndükten hemen sonra saçlarınızın hava almasını sağlayın. Bunun için saçlarınızı salık bırakmanız yeterli olmaktadır. Şayet yine de ev ortamında da saçlarınızı örtmeniz gerekiyorsa; başörtünüzü biraz daha gevşek bağlayabilirsiniz. Bununla birlikte saçlarınıza eve geldikten sonra masaj yapmak; saçlarınızın canlanmasına yardımcı olacaktır. Masajı saç diplerine doğru yapmanız, saçlarınıza hareket katacaktır. Yazımızda tesettürlü kadınlara özel saç bakım önerileri konusuna değindik.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.