İşte evliliğinizi kurtarmanın yolları

732

İşte evliliğinizi kurtarmanın yolları

Mutlu evliliğin sırları olduğu gibi evliliğinizi kurtarmanın yolları da vardır elbet. Belki severek evlendiniz. Hatta kör kütük aşıktınız. Gözünüz ondan başkasını görmüyordu. Birlikte evlilik hayalleri kuruyordunuz. Nihayetinde evlendiniz de… Gel zaman git zaman hayatınıza yeni veriler girmeye başladıkça evlilikteki rolleriniz de değişti. Çocuklarınız oldu. Anne ve baba oldunuz. Önce araba alma planınız vardı belki. Onu gerçekleştirdikten sonra ev alma planınız ardından geldi.

Tam evinizi ve arabanızı da aldınız; tamam artık evliliğimizin tadını çıkartalım dediniz. Ancak karşınızdakini artık tanıyamadığınızı ve artık çok farklı bireyler olduğunuzu fark ettiniz. Bu andan sonra evliliğiniz için ayrılık çanları çalmaya başladı… Formüller aradınız ilk önce sihirli formüller. Yeniden ilk baştaki gibi kör kütük aşık olmanızı sağlayacak sihirli bir asa aradınız. Böyle bir şeyin olamayacağını kabullendiğinizde artık evliliğimi kurtarmak için ben ne yapmalıyım sorusunu sormaya başladınız. İşte size evliliğinizi kurtarmanın yolları… Üstelik 5 sihirli formül…

evliliğinizi kurtarınYaşamış olduğunuz pozitif duyguları pekiştirin!

Uzmanlara göre; boşanmayla sonuçlanan evliliklerin ortak yönü; yaşanılan negatif olayların sayısının artması değil, pozitif yöndeki olayların azalmış olmasıdır. Yani mutluluk günleri oluşturarak; eşinizle güzel vakit geçirerek; pozitif duyguları pekiştirmelisiniz.

Eşinizin 1 hatasına karşı siz ona 5 iyilik yapın!

Şayet evliliğinizin olduğundan daha kötüye gitmesini istemiyor musunuz? O zaman eşinizin yapmış olduğu bir hataya karşı ona 5 iyi şey yapmaya hazır olun. Böylece eşinize karşı siz de bir hata yaparak, hatalar zincirinin oluşmasına engel olacaksınız.

Heyecanınızın azalmasına izin vermeyin!

Evlilik hayatınızda heyecan duygusunun varlığı; romantik anların yaşanılıyor olmasıyla doğrudan ilgilidir. Bundan dolayı yeniliklere açık olmak oldukça önemli bir olgu olarak karşımıza çıkmaktadır. Eşinizle evlilik hayatınızın akışını değiştirecek; şeyleri yapmaktan korkmayın.

Eşinizin romantik cümleler sayesinde özel hissetmesini sağlayın!

Ona sürprizler hazırlayın. Özel günlerinizde bir buket çiçeğin arasına bizzat kendinizin yazdığı güzel sözleri onunla paylaşın. Bu arada bu her iki taraf için de geçerlidir. Yani güzel sözleri duymak sadece kadınları mutlu etmez. Eşinize güzel sözler yazın ya da söyleyin.

Evlililiği kurtarmakEşinizi ilk tanıdığınızda ona karşı kullandığınız hitapları yeniden kullanın!

Hani kör kütük aşık olduğunuz dönemden kalma sevgi sözcükleri ya da hitapları vardır ya onları hatırlayın. Eşinize sürekli o hitaplarla seslenin. Böylece eşinizde de eskiyen duygulara dair bir yenilenme olmasına fırsat verin.

Esasında evliliğinizi kurtarmanın yolları söz konusu olduğunda tılsımlı bilgiler aramak büyük bir hatadır. Bir şeyin düzelmesi için; her iki tarafında aynı şeyi düzeltmek istemesi önemli olmaktadır. Şayet siz evliliğinizi kurtarmak isterken; eşiniz başka alemlerdeyse boşuna kendinizi yıpratmayın. Yeterince cesaretliyseniz boşanın… Değilseniz kederli bir hayata hazır olun…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.