Etkili saç bakımı

Etkili saç bakımı nasıl yapılır

274

Ütülü bir gömlek, inci gibi dişler ve güzel görünen saçlarınızla iş ve okul hayatında her zaman kabul edilir özellikler sergilersiniz. Bunun için de aşırıya kaçmadan, herkese uyan tercihler yapmanız gerekir. Çünkü diğer etmenleri geçtim, etkili saç bakımı demek yoğun bakım kürleri ya da işlemleri demek değildir. Eğer saçlarınız ile ilgili şikayetleriniz varsa evde sürekli uygulayabileceğiniz bu yöntemlere bir göz atmanızın zamanı gelmiş demektir.

Etkili saç bakımı konusunda doğrular

  • Saçlarınıza ısı ile şekil vermekten vazgeçmeniz ya da en azından azaltmanız gerekiyor. Çünkü saçınızı genel olarak zaten banyodan sonra kurutuyorsunuz ve saçınız ilk ısısını almış oluyor. Devamında da her gün yeniden elektrikli ısıya yönelmek zamanla saçınızın kimyasını bozmaya başlıyor. Biraz daha bakımlı görünebilmek için yaptığınız bu işlem uzun vadede kelliği ve kelliğe yakın zamanlarınızı öne alıyor. Üstelik çok fazla maşa ve düzleştirici gibi ürünler kullanmak saçın deyim yerindeyse çalı süpürgesine dönmesine imkan sağlıyor. Saçınıza şekil vermek için çok daha doğal yöntemler uygulayabilirsiniz. Düzleştirme için doğru bir kurutma, maşa yerine bigudi ve tost yerine saç örme gibi…
  • Saçlarınıza her zaman nazik davranın. At kuyruğu modeli için çok sıkı saç bağlamayın ya da bir topuz için haddinden fazla saçınızı germeyin. Ayrıca tarak kullanırken de saç tellerini spreyler ya da kremler ile açmaya lütfen özen gösterin.
  • Etkili saç bakımı konusunda püf nokta dengeli beslenmektir. Protein, demir, D ve B12 vitamini yoğun olan besinler tüketmeye çalışın. Unutmayın saç deriniz ne kadar sağlıklı olursa, uzayan saçlarınız da o derece sağlıklı olacaktır.
  • Mevsim geçişlerinde saç dökülmesi sık rastlanılan bir problemdir. O yüzden evde hazırlayabileceğiniz doğal maske ve kürlerle saçlarını destek çıkmanız şart.

Etkili Saç Bakımı Konusunda Bunları da Unutmayın

Etkili saç bakımı konusunda araştırmalar yapın. Ölçün, tartın. Bu iyi bir şey. Fakat saç tipinizi doğru şekilde bilmeden, hiçbir yöntemi uygulamayın. Daha güzel bir görünüm için, var olan saçlarınızı da bozmayın. Bu durum hiç hoş olmayacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.