En güzel evde kış çayı tarifleri

Nefes açıcı etkisi olan bu evde kış çayı tarifleri lezzetimiz ise yapımı oldukça zahmetsiz olmasıyla ön plana çıkıyor

496

En güzel evde kış çayı tarifleri

Ve kış geldi soğuk havalar iyice kendini belli etti şimdi en güzel evde kış çayı tarifleri öğrenerek grip olmadan grip için tüm önlemleri alma vakti geldi. Yazımızda 3 farklı kış çayı tarifine yer verdik. Bu sayede soğuk kış mevsiminin sıcak içecekleriyle hem içinizi ısıtacaksınız hem de şifa bulacaksınız. İşte birbirinden süper kış çayı tarifleri…

Boğaz ağrısına ve yanmasına iyi gelen tarif

Şimdi yapım aşamalarını sıralayacağımız evde kış çayı tarifleri arasında yer alan çayımız boğaz ağrısına ve yanmasına iyi gelmektedir. İşte tarifimiz:

Bir porselen kupaya 1 adet poşet ada çayı koyuyoruz. Esasında ada çayının organik olup olmadığından emin olmanız için kendi topladığınız ada çayı olursa mükemmel olur. Bunun dışında güvendiğiniz bir aktardan da ada çayını satın alabilirsiniz. Kupanın içerisine koyduğunuz ada çayının üzerine kaynar su ilave ediyoruz. Yaklaşık olarak 10 dakika bekledikten sonra, ada çayını kupadan çıkartıyoruz. Ada çayının özünü içeren bu sıvı karışımı gargara yapıyoruz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli özellik ise bu karışımla gargara yaptıktan sonraki 1 saat içerisinde hiçbir şey yiyip içmemektir. Bu tarifi uygulayarak günde 4 – 5 kez gargara yaptığınızda boğaz ağrınızın hafiflediğini ve boğazınızdaki yanmanın gittiğini göreceksiniz.

Rahat nefes almanızı sağlayan kış çayı tarifi

Nefes açıcı etkisi olan bu evde kış çayı tarifleri lezzetimiz ise yapımı oldukça zahmetsiz olmasıyla ön plana çıkıyor. Önce küçük bir tencereye bir miktar kaynar su koyuyoruz. Kaynar suya 1 çay kaşığı kadar kekik yağı ile 1 çay kaşığı kadar okaliptus ilave ediyoruz. Başınızın üzerine büyük bir havlu koyarak; bu karışımın üzerinden 5 dakika kadar nefes alıp veriyoruz. Burada dikkat etmeniz gerekli olan en önemli husus ise ağız ve burnunuzdan nefes alıp vermenizdir. Bu formülü gün içerisinde 3 defa tekrarladığınızda nefesinizin açıldığını hissedeceksiniz.

Bu evde kış çayı tarifi göğüs yumuşatıyor

  • 1 poşet ıhlamur
  • 1 poşet papatya
  • 1 poşet ada çayı
  • 4-5 adet tane karabiber
  • 2-3 dilim zencefil
  • Bir tutam kekik
  • Orta boy elmanın kalın soyulmuş kabuğu
  • En az yarım litre kapasitesinde porselen demlik ya da cam kanaya

Yukarıda sıralanan tüm malzemeleri 5 su bardağı kadar kaynar suyun içerisine koyunuz. Yaklaşık olarak 20 dakika kadar bu karışımı kaynatınız. Sonrasında bu karışımı süzerek içebilirsiniz. Şayet varsa iyi kalite tarçın ve tatlandırması için 2 kaşık bal ekleyebilirsiniz. Söz konusu karışımın balgam söktürücü etkisini hemen görebilirsiniz. Bu yazımızda evde kış çayı tarifleri üzerine 3 basit tarife yer verdik. Şifalı olması dileğiyle. Yorumlarınızı bekliyoruz.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.