Dünyanın En Ünlü 5 Restoranı

Ünlü “Restaurant” dergisi referans alınarak yapılan “Dünyanın En İyi 50 Restoranı” listesine göre 2018 yılı dünyanın en ünlü 5 restoranı belli oldu.

362

Ünlü “Restaurant” dergisi referans alınarak yapılan “Dünyanın En İyi 50 Restoranı” listesine göre 2018 yılı dünyanın en ünlü 5 restoranı belli oldu. İtalyalistenin başında yer alıyor. Modena’da ki restoranın şefi MassimoBottura. Bu yıl ilk defa en iyi restoranlar listesinde 44. sırada bir Türk restoranı da yer almakta. 2017 en iyiler sıralamasının birincisi bu yıl listeye dördüncü sıradan giriyor.

 Dünyanın En Ünlü 5 Restoranı Sıralaması

  1. OsteriaFrancescana, Modena/ İTALYA
  2. El Celler De Can Roca, Girona/İSPANYA
  3. Mirazur, Menton / FRANSA
  4. Eleven Madison Park, New York / ABD
  5. Gaggan, Bangkok / TAYLAND

Her yıl yapılan bu sıralama şefler ve restoran sahiplerince çok önemli tabii, bu listede yer almak çok büyük prestij sağlıyor mekanlara. Bu restoranlarda yemeğin sunumu, lezzeti, ambiyans çok önem taşıyor. Yemekler sanat eserine benziyor. Bu mekânlarda çok titiz ve çok disiplinli çalışılıyor.”TheWorlds 50 Best Restaurant” listesinde yer almak kolay değil.  Sizlerde dünyanın en ünlü 5 restoranı içinden birinde yemek yemek isterseniz yıllar önce rezervasyon listesine adınızı yazdırmalısınız.

Dünyanın En Farklı ve En Ünlü 5 Restoranı

  1. Ithaa Deniz Altı Restoranı, Maldivler’de bulunan mekân karanın altına inşa edilmiş, çepeçevre camla kaplı dünyanın ilk su altı restoranı.

2.Berggasthaus Aescher-Wildkirchli, İsviçre’de bulunan bu yer dağların içinde bir dağ evi. Rezervasyon yaptırmak ve buraya ulaşmak oldukça maceralı.

3.Kaya Restoran, Zanzibar. Bu restoran denizin ortasında bir kayaya inşa edilmiş. Çok az sayıda masası bulunuyor. Okyanusun ortasında şahane bir manzara ve dalga sesleri eşliğinde farklı bir deneyim olabilir.

  1. Soneva Kiri Ağaç Tepesi Restoranı, Tayland. Bu restoran ormanın içinde ağaçların tepesine inşa edilmiş. Harika bir manzara eşliğinde çok etkileyici bir servis alıyorsunuz.

5.Alux Restoranı, Meksika’da ki bu restoran doğal bir mağara. Çok farklı bir ambiyans sizleri bekliyor. İlginç bir deneyim olacağı kesin.

Farklı bir bakış açısıyla,farklı bir dünyanın en ünlü 5 restoranı listesi vermek istedim. Bu inanılmaz yerlerin hepsinde gurme lezzetlerinde çok kaliteli hizmet sunulmakta. Tabii bu listeyi uzatmak mümkün. Dünyanın birçok yerinde muhteşem deneyimler yaşamanız ve farklı lezzetler tatmanız için  yüzlerce yer sizleri bekliyor. Hayran olacağınız yerler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.