Doğal kış çayı nasıl hazırlanır

kış çayı nedir, kış çayı nasıl hazırlanır ya da kış çayı nelere iyi gelir?

833

Doğal kış çayı nasıl hazırlanır

Kış mevsimi yaklaştığında bedenimizi arındıracak ve rahatlatacak farklı içecekler kullanırız. Bu içecekler arasından en çok da kış çaylarını tercih ederiz. Peki kış çayı nedir, kış çayı nasıl hazırlanır ya da kış çayı nelere iyi gelir? Kış çayı vücudumuzun direncini artıran bitkilerin özünü içeren bir karışım olarak tanımlanabilir. Özellikle nezle, grip gibi soğuk algınlığından kaynaklanan virüslere karşı direncimizi arttırdığı için söz konusu çaylar günümüzde çokça tercih edilmektedir.

Şayet doğru bitkilerden elde edilen karışımları doğru zamanda tüketecek olursak; tabiatın bu doğal ürünleri bize şifa verecektir. Böylece vücudumuza bir şekilde girmeyi başarmış olan gribal enfeksiyon virüsleri vücudumuzdan arınacaktır.

Bağışıklık güçlendirici kış çayı nasıl hazırlanır

Doğru kış çayı nasıl hazırlanır sorusu etrafında aşağıdaki tarife yer vereceğiz. Esasında doğru kış çayını hazırlarken öncelikle malzeme seçimine dikkat etmeliyiz. Sonrasında ise demleme sürecini iyi ayarlamak gerekmektedir. İşte malzeme listemiz;

  • 1 küçük kök zerdeçal
  • 4 dilim kadar portakal
  • 1 tatlı kaşığı kadar hibiskus
  • Yarın çubuk tarçın
  • 4 adet karanfil tanesi

Portakallı kış çayı tarifinin bağışıklık sistemini güçlendirici bir etkiye sahip olduğu bilinmektedir. Bu çayın hazırlanışı ise oldukça basittir. Zerdeçal, dilim portakal, karanfil taneleri ve hibiskusu 4 su bardağı kadar soğuk suyun içerisine atıyoruz. Kaynayıncaya kadar bekletiyoruz. Kaynama işlemi başladığında ise karışımın altını kapatıyoruz. Bu karışıma tarçın ekleyerek servise hazır hale getiriyoruz. Tabii arzu ederseniz kış çayına limon da ekleyebilirsiniz.

Kış çayı sayesinde soğuk algınlığından uzak durun

Günümüzde pek çok uzman soğuk havalardan korunmak ve kış mevsimi enfeksiyonlarından uzak kalmak için kış çaylarını önermektedir. Bu aşamada kış çayı nasıl yapılır sorusunun yanıtını arayarak bir de tarife yer verdik. Kış çayları sadece soğuk algınlığından değil daha pek çok farklı hastalıktan bizleri korumaktadır. Burada söz konusu çayların özenle hazırlanmış olması önem taşımaktadır. Yine malzemelerin özenli bir şekilde seçilmiş olması da bir diğer önemli husus olarak karşımıza çıkmaktadır. Şayet kaliteli ve organik malzemelerden oluşturulmuş bir çayı demlerseniz, bu size şifa kaynağı olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.