Deodorant Lekesi Nasıl Çıkarılır

Deodorant Lekesi

188

Deodorant Lekesi Nasıl Çıkarılır

Güzel konu hemen herkesin hoşuna giden bir olgu olduğu için deodorant kullanımı oldukça yaygın olmaktadır. Zaman zaman deodorantların leke bıraktığı da bilinmektedir. Bu durum deodorant lekesinin nasıl çıkarılması gerektiğine dair soruları da arttırmaktadır. Deodorantın kıyafetlerde lekeler bırakabiliyor olması, kıyafetlerde hoş olmayan görüntülerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bundan dolayı bireyler bu lekelerden kurtulmak için çözüm yolları aramaktadır. Bu noktada akıllara deodorant lekesi nasıl çıkarılır sorusu gelmektedir.

Kıyafetlerde oluşan bu lekelerin genellikle koyu renkli kıyafetlerde belirgin olduğu bilinmektedir. Ancak bunun yanı sıra açık renkli kıyafetlerde de rahatsız edici bir görüntünün oluşmasına neden olduğu bilinmektedir. Bu durum çoğu zaman kalitesiz deodorant ürünlerinden kaynaklanmaktadır.

Deterjanlı Su Uygulayarak Deodorant Lekelerinden Kurtulun

Deodorant lekesinden kurtulmanın çeşitli yollarının bulunduğu bilinmektedir. Deterjanlı su uygulaması sayesinde oldukça pratik bir şekilde deodorant lekelerinden kurtulmak mümkün olmaktadır. Öncesinde deterjanlı suyu lekenin olduğu bölgeye uyguladıktan sonra ılık su yardımıyla durulamak lekenin çıkması için yeterli olmaktadır.

Şayet deterjanlı su uygulaması için yeterince vaktiniz yoksa su ile amonyak karşımı kullanılarak lekenin bulunduğu bölge silinebilir.  Ancak bu işlemi gerçekleştireceğiniz kıyafetleriniz renkliyse çok daha özenli davranmanız gerekli olmaktadır. Zira bu işlem renkli kıyafetlerde solmaya neden olabilmektedir. Deodorant lekesi nasıl çıkar sorusuna verilebilecek iki yanıt yukarıda sıralanmıştır.

Tuz ile Deodorant Lekelerinden Kurtulun

Renkli kıyafetlerde deodorant lekeleri çok daha sorunlu olabilmektedir. Bundan dolayı renkli kıyafetlerde su ve tuz karışımından faydalanmak akıllıca bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu işlem için deodorant lekesi bulunan kıyafetin bu karışımın içinde 30 dakika kadar bekletilmesi gerekmektedir. Ardından ılık bir su yardımıyla kıyafet durulanmalıdır. Yine sirkeli suyun da deodorant lekesi nasıl çıkar sorusu kapsamında etkili bir yöntem olarak karşımıza çıktığını söylemek mümkün olmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.