Çift taşlı yüzük modelleri

Çift taşlı yüzük modelleri

418

Özel günlerin vazgeçilmez unsurları tabi ki yüzüklerdir. Örneğin, bir evlenme teklifinin bu yüzükler takılmadan yapıldığını düşünebiliyor musunuz ya da sözlendiğiniz günün? Yıldönümleri hatta mezuniyetler bile artık bu çift taşlı yüzük modelleri mağazalarını ziyaret etmek için yeterli bir sebep değil mi?

Çift taşlı yüzük modelleri

Neden bu çift taşlı yüzük modelleri?

Aklınıza çift taş yüzük dediğiniz zaman hangi maden harikasının geldiğiyle alakalı aslında konu. Bir kuyumcuya gittiğinizde çift taş yüzük istediğinizde eğer size de elmaslı modeller gösteriliyorsa, bunun bir sebebi olduğunu bilmelisiniz. Elmas oluşumunu yüzlerce yıllık bir süreçte tamamlar ve en dayanıklı materyallerden bir tanesidir. Bir insan ömrünün ortalama 70 yıl olduğu düşünülürse de bu, sonsuzluk anlamına gelir. Bu sebeple de günün anlam ve önemine uygunluğu göz önüne alınarak genellikle pırlanta adı altında siz müşterilere ulaştırılmak istenir. Bu bile tek başına yeterli bir sebep değil mi? Çift taşlı yüzük modelleri de aynı düşüncelerden yola çıkılarak ancak daha vurgulu bir teklif yapmak isteyenlerin tercih ettiği modeldir. “you and me” anlamı taşırlar. Ayrıca konu her ne olursa olsun bu yüzüklerle biraz gösteriş yapmaktan kime ne zarar gelir ki?

Diğer bilgiler…

  • Çift taşlı yüzük modelleri günümüzde sadece pırlantalar için kullanılmamaktadır. Akik, ametist, zümrüt, yakut, kuvars ve safir gibi taşlar da bu yüzüklerin yapımında kullanılmaktadır.
  • Fiyatlarını etkileyen renk, karat, berraklık ve ayar gibi birçok farklı etken bulunmaktadır. 200 TL’den 50.000,00TL’ye kadar olan bu yüzüklerden alabilir ve hediye edebilirsiniz.
  • Her kuyumcudan da garanti belgesi adı altında evraklar alamazsınız. Yüzüğünüzün taşı bir sebepten dolayı kısa süre sonra düştüğünde tamir etmek ya da değiştirmek istemeyebilirler. O yüzden adı duyulmuş, büyük kuyumcu zinciri şubelerinden almanız bu açıdan içinizi rahatlatacaktır.
  • Son olarak eğer bu yüzük evlendiğinizde alyansınızla beraber de kullanacağınız bir yüzük ise, ikisini beraber takıp incelemek sizin yararınıza olacaktır. Sarı altın bir alyans ve beyaz altın ya da pembe altından yapılmış çift taş yüzükler takım olmadıkça hoş durmamaktadırlar. Birbirlerine benzemeleri ise çok önemlidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.