Beyaz renk kıyafet giyerken nelere dikkat edilmeli?

beyaz renk kıyafet

553

Kullanımı en basit renk tabi ki beyazdır. Her renk ve desene uygundur. Şununla, bununla giyemezsiniz diye genel kaideleri yoktur ve beyaz renk masumiyetin rengi olarak da bilinir. Ancak ilgi ve alaka isteyen bir renk tonudur. Yağmurda giyemezsiniz, çamura basamazsınız ya da bebeğiniz varsa kullanamazsınız. Peki beyaz renk kıyafet giyerken nelere dikkat edilmeli? Ne ile nasıl tamamlanmalı?

Beyaz renk kıyafet giyerken şunlara dikkat edin

Beyaz renk kıyafet giyerken nelere dikkat edilmeli? konusunda söylenecek ilk şey cesaret istediğidir. Kendinizden emin olduğunuz bir vücudunuz yoksa, daha açık bir anlatım ile kilo probleminiz varsa beyaz giymekten özellikle uzak durun. Vücut hatalarınızın hepsi gözler önüne serilecek demektir. Güzel bir görüntü değildir. Kendinizi kötü hissetmenize neden olabilir.

  • İstediğiniz renk ile kombinleyebilirsiniz. Örneğin, beyaz bir pantolonun üzerine her renk atlet ve ceket giyebilirsiniz. Basic t-shirtler ile de farklı bir hava yakalayabilirsiniz. Eğer biraz dikkat çekmek istiyorsanız her rengin en parlak tonunu ceket ve ayakkabınızda kullanabilirsiniz. Bu şekilde giyinmeniz sizi daha imaj sahibi yapar.
  • Beyazın olduğu yere metal katmazsanız, eksik kalır kıyafetiniz. Metal broşlar, saatler ve gözlükler ile daha da güzel görünebilirsiniz.
  • Elbise ya da pantolonunuzun beline mutlaka farklı renkte bir kemer takın. Ancak bu kemerin sizi daha çok karıştırmasına ya da nötrlemesine izin vermeyin.
  • Siyahla kullanacaksanız dikkatli olun. Bu iki zıt renk tüm hataları kapatırken, aynı zamanda tüm hataları da ortaya çıkarabilir. Alt ve üstünüze giydiğiniz her iki parçada aynı oranda bu iki rengin bulunması ise pijama giymişsiniz gibi bir hava yaratabilir.
  • Desenli tercihler de yapabilirsiniz. Ancak beyaz bir elbise ya da herhangi bir eşya seçiyorsanız, yanına desen kullanmak imajınızı, günlük kıyafetlere çevirebilir. Bu yüzden gece özel bir yere gidecekseniz lütfen bu şekilde kombinlemeyin.

Beyaz renk kıyafet giyerken şunları yapmayın

Beyaz renk kıyafet giyerken nelere dikkat edilmeli konusu sadece olumlu ibareler içermemektedir.

  • Bir düğüne katılacaksanız baştan aşağı beyazlara bürünmeyin. Beyaz o gün sadece gelinin hakkıdır.
  • Soğuk havalarda özellikle kar yağışının kendini beli ettiği günlerde bu rengi giymeyin. Gün ışığı ve ısısını kendine çeken renk siyahtır. Beyaz serin tutmaya yarar.
  • O gün üstünüzün batacağı bir yere gideceğinizi biliyorsanız beyaz renk kıyafet giymeyin. Beyaz kıyafet giyildiğinde kullanımı konusunda da hassas davranmak gerekmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.