Aşk Üzerine 5 Büyük Yalan

Aşk o efsunlu sihirli duygunun eşsiz tarifi.

482

Aşk o efsunlu sihirli duygunun eşsiz tarifi. Tanımlanması zor, uzun ve meşakkatli olan bir gizli sırlar manzumesi. Eşsiz bir duygu sıra dışı bir his. Aşk henüz adı tam olarak konulmamış; hisler evrenindeki sıra dışı gezegen. Bu tılsımlı sözcük üzerine geçmişten günümüze ne çok şey söylenmiştir. Ne çok söz ne çok kitap ne çok şiir yazılmıştır. Elbette aşka dair çokça yalanlar da söylenmiştir. Hatta öyle büyük yalanlar söylenmiştir ki bunların hemen hepsi bugün doğru kabul edilmektedir. İşte aşka dair 5 büyük yalan!

Aşk İçin Romantizm Şarttır

Aşk ancak ve ancak romantik insanların işidir. Romantizm sayesinde bu duygu da  büyür ve gerçek değerini bulur. Evet siz de bu tür cümleler kuruyorsanız; tam da yalanın ortasındasınız demektir. Zira aşkın olması için romantizm şart değildir. Aşkın devam etmesi için de romantizm olmazsa olmaz değildir. Hatta romantizm tüm insanları mutlu eder diye bir kural da yoktur. Sadece romantik olan bir Aşk ilişkisi insanı çok mutlu eder; cümlesi koskoca bir yalandır. Çünkü romantizm her şartta hayatın her döneminde insanı mutlu eden bir olgu değildir.


Sana İlk Günkü Gibi Aşığım

Şayet aşkın çok uzun soluklu bir his, ömür boyu süregelen bir duygu ve hep aynı şiddetle devam eden bir olgu olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Aşkta aynı heyecanı, aynı ihtirası ve aynı cinselliği 30 yıl, 40 yıl boyunca yaşayamazsınız. Sevgi, yakınlık, güven, uyum ve saygı gibi kavramlar bir ömür devam etse de cinsellik, ihtiras ve aşk aynı şiddetle devam etmez. Bu durumu kabullenmek ilişkinin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için şart olmaktadır.

Aşkımın Tek Sahibi Sensin

Aşkın tek bir şekli yoktur. Dolayısıyla aşkımın tek sahibi sensin sözü de yalandır. Çocukken bir elma şekerine aşıksındır… Gençken bir spor kulübüne… Yaşlanınca dünyaca ünlü bir tabloya aşıksındır. Dolayısıyla aşkı tek bir şekle tek bir biçime sokmak anlamsızdır. Aşk çocukken, sevdiğinin elinden tutmayı çağrıştırır… Gençken tenselliği ve yaşlılıkta ise vefayı çağrıştırır. Bundan dolayı aşkı kalıplara ve kurallara sokmayın.


Aşkın Olmazsa Olmazları Vardır

Aşk kurallara tabidir sözü koskoca bir yalandır. Zira bu tılsımlı duygunun ne bir tekniği ne de bir kalıbı vardır. Zamansız hatta kimi zaman bu duygu sizi bulur. İsteseniz de istemezseniz de yakanıza yapışır. Dolayısıyla aşkın herkes için genel bir kalıbının ve tanımının bulunduğu cümlesi koca bir yalandır.

Aşkım Senin Her Halini Seviyorum

Aşkım senin her şeyine hayranım. Aşkım senin tüm huylarını seviyorum. Yalan… Kimse aşkının tüm huylarını sevmez, sevemez. İlla sevmediği bir huyu vardır. Ta ki bunu fark edene kadar… Unutmayın Yalansız Aşk Yoktur…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.