Aşırı terleme sorunundan kurtulun

Yaz aylarından en çok rahatsızlık duyduğumuz konuların başında Aşırı terleme sorunu yer almaktadır.

341

Aşırı terleme sorunundan kurtulun

Yaz aylarından en çok rahatsızlık duyduğumuz konuların başında aşırı terleme sorunu yer almaktadır. Sıcakların artmasının doğal sonucu olarak vücudumuz terleme refleksini ortaya koymaktadır. Yani esasında terleme insan vücudunu doğal mekanizması olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak aşırı terlemek hem kendimize hem de yakınımızda bulunanlara rahatsızlık vermektedir. Bundan dolayı aşırı terleme sorununa nasıl çözüm bulunacağına dair araştırma içerisine girilmektedir. Şimdi size aşırı terleme sorununun doğal ürünlerle nasıl giderileceğiniz anlatacağız.

Aşırı terleme sorunu ve doğal çözümler

Olması gerekenden çok daha fazla bir şekilde terlemek genellikle genetik farklılıklardan kaynaklanmaktadır. Yine diyabet, menopoz, hipertirodizm, kalp rahatsızlıkları, ya da obezite gibi sağlık sorunlarından dolayı da aşırı terleme sorunuyla karşılaşmak mümkün olmaktadır. Bu noktada aşırı terleme sorunu ve bitkisel çözümler önem kazanmaktadır. Doğal yöntemler sayesinde aşırı terleme sorunundan kurtulmanız mümkündür.

Aşırı terlemeyi hangi bitkiler önler

Limon: Terleme sonrasında ortaya yayılan kötü koku herkesi rahatsız eder. Limon ise kötü kokunun giderilmesi için kullanılabilen doğal bir üründür.

Adaçayı: Terlemeyi en alt seviyede tutabilmesi bakımından adaçayı oldukça etkili bir bitkidir. Zira söz konusu bitkiden elde edilen çay sayesinde ter bezleri daralmaktadır. Böylece ter sıvısının yoğun bir şekilde çıkması da önlenmektedir.

Elma Sirkesi: Bölgesel olarak terleme sorunu yaşıyorsanız; terleyen bölgeye elma sirkesi sürerseniz; hem terlemeniz azalacaktır hem de ter kokusu azalacaktır.

Domates Suyu: Şayet sabahları domates suyu içerseniz; cildinizin gözenekleri de sıkılaşacaktır. Böylece aşırı terleme sorunu da ortadan kalkmış olmaktadır.

Kabartma Tozu: Terleme sonrasında vücutta oluşacak olan nemin emilmesini kabartma tozu sayesinde sağlayabilirsiniz. Kabartma tozunun aşırı terleme konusunda oldukça etkili bir malzeme olduğu bilinmektedir.

Roka: Şayet aç karnına roka tüketirseniz; ter kokusunun önüne geçmiş olursunuz.

Salatalık: Yine kabuğunu soymuş olduğunuz salatalığı terleyen bölgenize sürdüğünüzde hem kötü kokunun ortadan kalmasını sağlarsınız hem de aşırı terlemenin önüne geçersiniz.

Süt: Bölgesel olarak terleme sorununun yaşanılmasına çiğ sütün etkili bir çözüm sunduğu bilinmektedir. Bir bez ya da pamuk yardımıyla çiğ suyu terleyen bölgenize uygulamanız yeterli olmaktadır.

Patlıcan: Taze doğranmış olan patlıcanı su içinde kaynatın. Bir çay bardağı kadar bu sudan içince aşırı termenizin de azalacağını göreceğiz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.