Yağ yaktıran karabiber kürü

Yağ yaktıran karabiber kürü ile kilo vermeye hazır mısınız?

Yaz ayları yaklaşıyor ve herkes yavaş yavaş nasıl kilo vereceğini düşünmeye başladı. Kışın tok tutsun diye yenen onca yağlı ve ağır yemekten sonra şimdi biraz form tutmamız gerekiyor. Kolay mı, bikini sezonu açılıyor neticede. Tatile o kilolarla nasıl gidilsin? Bu tatildeki ruh halinizi de bozmaz mı? En iyisi şimdiden önlem almak.  Öyle uzun boylu diyet listeleri hazırlayıp kendinizi yormanıza gerek yok. Basit kürler uygulayabilirsiniz.  Bunun için de size yağ yaktıran karabiber kürü ile ilgili bilgi vermek istiyoruz. Ama öncelikle baharat hakkında bilgi vermek gerekiyor.

Karabiberin saymak ile bitmeyen faydaları

Çoğu insan herhangi bir diyette tuz yerine baharat kullanmanın daha çabuk kilo verme yolunda bizi hızlandırdığını bilmiyor. Hal böyle olunca da kilo vermeye çalışırken, farkında olmadan tuz ile ödem oluşturabiliyoruz. Bu da şişkinlik yapacağı için ayna karşısına her geçişimizde sanki hiç kilo vermiyor gibi hissedebiliyoruz. O yüzden de yağ yaktıran karabiber kürü ile ilgili ön bilgi niteliğinde sizinle bu bilgileri paylaşmaya karar verdik. Karabiberin faydaları bilinmektedir. Bu baharat ile hazırlanan kürün de çokfazla faydası olacağı kesindir.

Karabiberin faydaları ve Karabiber kürü

Karabiber ile hazırlanan bir kür insan sağlığı için oldukça yararlı olacaktır ama her şeyde olduğu gibi bu kürün kullanımında da dikkatli olunmalı ve abartıya kaçmamalı. Karabiberin faydaları şu şekilde sıralanabilir:

  • Bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur.
  • Kronik ağrıya ne sebep olursa olsun, ağrının dozunu hafifletmeyi sağlar.
  • Çoğu insan bilmez ama C vitamini açısından zengin bir depodur.
  • Kansere karşı adeta bir savaş açmıştır. Antioksidan özelliği vardır.
  • Vücuttaki her türlü enfeksiyon ile mücadele halindedir.
  • Sindirim sistemini ilgilendiren tüm rahatsızlıklara iyi gelir.

Karabiber kürleri

Yağ yaktıran karabiber kürü dediğimizde aklınıza sakın tek tip bir uygulama gelmesin. Karabiber kürleri çok çeşitli olabilmektedir. Standart bir tarifte:

  • Taze çekilmiş 1 çay kaşığı karabiber
  • 2 çorba kaşığı yağsız yoğurt

bulunmaktadır. İkisini karıştırın. Günde sadece iki defa öğlen ve akşam yemeğinden önce birer kaşık olarak tüketin. İki hafta boyunca her gün bu şekilde devam edin. 3 hafta ara vererek tekrar başlayabilirsiniz. Bu kürün tok tutma özelliği vardır.

 

karabiberyağYağ yaktıran karabiber kürüyağ yaktırma
Comments (0)
Add Comment