Sadece Çin’de Yenilen Garip Şeyler

Sanki Çin’de yenilen garip şeyler bunlarla da bitmeyecek gibi!

Corona Virüsü ile gündeme gelen Çin; esasında pek çok sıra dışı görüntülerin de adresi konumunda yer alıyor. Bu tehlikeli virüsün Çin’de ortaya çıkmış olması elbette ki pek çok kehaneti de beraberinde getiriyor. Kimisi yedikleri yarasa yahnisinden dolayı bu virüsün yaygınlaştığını düşünürken; kimisi de yılan etinden yayıldığına inanıyor. Esasında Çin’de o kadar alışık olmadığımız olaylar var ki bunların tamamı bizler için çok itici gelebiliyor. İşte sadece Çin’de olur dedirten çılgın görüntüler ve sadece Çin’de yenilen garip şeyler!

Civciv Kızartması Çinlilerin Favorisi

Pek çoğunuzun öğğğğ dediğini duyar gibiyiz! Ama civciv yemek; Çin için gayet olağan bir durum. Üstelik bu menüyü hemen her yerde bulabilmek de mümkün. Hatta Pazar yerlerinde dahi atıştırmalık civcivleri rahatlıkla bulabiliyorsunuz.

Kızartılmış Örümcek Yer Misiniz?

Çin’de kızartılmış örümcekler adeta bir çerez gibi tüketiliyor. Üstelik bu menü; elit listelerde yer alıyor. Kimi seçkin restoranların en önemli menüleri arasında hiç şüphesiz kızartılmış örümcek de yer alıyor.

Çiğ İstiridye

Pek çoğumuz için bakması bile iğrenç olan çiğ istiridyeler; Çin’de favori bir yemek olarak karşımıza çıkıyor. Denizden babam çıksa yerim! Mantığına sahip olan Çinliler bu durumu bir adım daha öteye taşımışa benziyor!

Yarasa Çorbası

Bize çok yabancı gelse de esasında pek çok Asya ülkesinde yarasa çorbasının popüler olduğu biliniyor. Yarasa bir bütün olarak pişiriliyor. Tabi ki yarasanın baskın kokusundan kurtulmak için de sarımsak ile biber çeşitlerinden oluşan özel bir sos uygulanıyor. Özel sosuyla birlikte sunulan bu çorbada yarasa sadece dekor değildir.

Çin Restoranlarında Canlı Fare Servisi

Canlın fare servisinin Çin restoranlarında servis edilip edilmediği net bir şekilde söylememekle birlikte son zamanlarda sosyal medyada yer alan bir servis tabağı içerisinde canlı fare yeme görüntüleri epey ses getirmişe benziyor. Canlı olarak fare yiyip yiyemediklerine kesin bir şey söyleyemesek de kızartılmış fareyi yedikleri kesin!

Sadece bu kadar mı? Elbette ki hayır! Çin’de hamam böceğinden maymuna hatta köpeklere varıncaya kadar çok farklı şeylerin yenildiği de biliniyor. Sanki Çin’de yenilen garip şeyler bunlarla da bitmeyecek gibi!

ÇinCoronavirüsyarasa çorbasıyiyecek
Comments (0)
Add Comment