Pratik Ev Temizliği Nasıl Yapılır

Birçok kadının korkulu rüyası olan temizlik, üşengeç bir kişiliğiniz de varsa iyiden iyiye işkence halini alacaktır.

Birçok kadının korkulu rüyası olan temizlik, üşengeç bir kişiliğiniz de varsa iyiden iyiye işkence halini alacaktır. Öyle ki, erteledikçe erteleyecek ve iş gözünüzde gittikçe büyüyüp devasa bir problem haline gelecektir. Bu nedenle bu soruna bir çözüm bulmak amacıyla internette Pratik Ev Temizliği Nasıl Yapılır gibi araştırmalar yapmış da olabilirsiniz. Yazımızda bu tür sorunlar yaşayanlar için yararlı olabilecek birtakım ipuçları vermeye çalışacağız.

Pratik Ev Temizliği ve Aşamaları

Öncelikle gözünüzde büyüttüğünüz temizliğin bazı alışkanlıklarınızı değiştirerek ya da zaten var olan alışkanlıklarınızın üstüne koyarak daha kolay bir hale geleceğini bilmeli ve mümkün olduğunca tertip ve düzeni günlük hayatınıza sokmalısınız. Pratik Ev Temizliği Nasıl Yapılır sorusunun sırrı da işte buradadır. Hepimizin annelerimizden duymaya aşina olduğu “Nereye koyduysan oradadır.” Cümlesinde bitiyor her şey. Günlük temizlikte dağınıklığı engellemek amacıyla kullandığınız eşyaları başka yere koyup orada unutulmadan yerine yerleştirmek işe yarar bir davranış olacaktır.

Savrulmuş Kıyafetlere Etkili Çözüm

Üstünüzden çıkarttığınız kıyafetleri de banyoya rastgele atmak yerine renklerine göre ayırıp biriktirmek ve akşama onları yıkamak size hem detaylı temizlik yaptığınız zamandan tasarruf ettirecek hem de temiz kıyafet derdi yaşamamış olacaksınız. Duş alırken de yine sıcak suyun buharıyla kendini bırakmış olan kirlerin icabına daha kolay bakabilirsiniz. Duştan sonra ayıracağınız beş dakikalık temizlik seansı banyonuzu gün boyu tertemiz tutacaktır. Artı bir iş olarak değil de her zaman yaptığınız eylemlere katılan ufak bir dokunuş olarak bunları yapmaya başladığınızda farkı göreceksiniz. Aynı şekilde mutfakta da bir yandan ocakta yemeğiniz pişerken siz de çıkan bulaşığı hızlıca yıkarsanız bulaşık yükü gözünüzde hafifleyecek ve kalanları da “Zaten iki parça bir şey.” Diyerek yıkayacak ve kocaman bulaşık yığınları oluşturmamış ve bunu da gözünüzde büyütmemiş olacaksınız. Bulaşıktan sonra temiz bir bezle mutfak dolaplarını şöyle bir silmek de detay temizliğinizde size kolaylık sağlayacak başka bir etmen olacaktır.

Ev Temizliği Nankörlüğü Nedir?

Temizlik konusunda sıkça yakınılan bir diğer husus da yapılan temizliğin nankörlüğüdür. Dün sildiğiniz yeri yarına tekrar tozlu görmek içinizdeki titiz kadını zaman zaman küstürebilmektedir. Bıkabilirsiniz bu kısır döngüden ve “Amaaan.”Deyip hafta sonunda yapmaya karar vererek boşlayabilirsiniz. Fakat unutmayın ki bir günlük toz ile bir haftalık toz aynı olmayacaktır. Farkında bile olmadan hafta sonununuzun büyük bir kısmını temizliğe ayıracak ve daha çok yorulacak olabilirsiniz. Bunun için aşırıya kaçmadan küçük dokunuşlarla da işinizi halledebilirsiniz. Birkaç ıslak mendil bile kimi zaman işinizi görmeye yetecektir. Bu ayrıntılar evinizin her daim derli toplu görünmesini ve çat kapı gelen misafirler karşısında endişeye düşüp koşuşturmamanızı sağlar.

Pratik Ev Temizliği Nasıl Yapılır Tüyoları

Son olarak yaptığınız temizliğin nispeten daha kalıcı ve iyi olması için de birkaç Pratik Ev Temizliği Nasıl Yapılır tüyoları vermek yerinde olacak. Yer tahtalarınız için doğal bir temizleyici ve parlatıcı olan sirkeyi yer silme suyunuza biraz koyarak temizliğinizi yapın ve farkı görün. Ağır kimyasallara karşı hassas olan kişiler için de iyi bir alternatif olacaktır bu. Yine eşyalarınızı sildiğiniz suya biraz parfüm damlatmak daha kalıcı bir koku sağlamakla birlikte daha geriden ve soft bir şekilde kendini hissettirecektir. Camlarınızı da lekesiz temizlemek isterseniz temizleme suyuna biraz tuz atabilir ve bez yerine buruşturulup top haline getirilmiş gazete kağıtlarıyla silmeyi deneyebilirsiniz.

evev temizliği
Comments (0)
Add Comment