Piksel Saç Modelleri

Piksel Saç Modelleri

Son yılların modası olan, 30 yıl öncesinin video oyunlarını andıran piksel saç modelleri farklı ve rengarenk bir tarz arayanlar için yenilikçi bir moda oluşturuyor. Saçlarınız hareket ettikçe dalgalanarak, piksel piksel ayrılıyormuş görüntüsü veriyor. Bir bakıma, dijital sanat ve saç dizaynının birleşimiyle oluşmuş yepyeni bir teknik, diyebiliriz.

Piksel Saç Tekniği

Geçtiğimiz yıllarda en çok tercih edilen ve beğenilen model ombre olmuştu. Her gün bir yenisi eklenen saç modellerine, farklı ve cesur duruşuyla piksel saç modelleri de dahil olmuştur. Ombre saç, daha yumuşak geçişli ve fazla cesur durmayan tarzını, keskin geçişli piksel saç modellerine bırakmıştır. Cesur duruşu kadar eğlenceli ve hareketli duruşu dikkatleri üzerine çekmiştir.

Günlük kullanılan saç tebeşirlerinin ve spreylerinin yerin alacak gibi gözüken piksel saç modelleri ile kalıcı bir sokak stili oluşacak gibi gözüküyor.

Bu teknik ilk olarak İspanya’da X-presion Creativos adlı kuaförde başlamıştır. Saçlarını düz renklerde boyamaktan sıkılanlar için harika bir alternatif sunmaktadır. Bu düşünceyle yola çıkan kuaför video oyunlarındaki gibi kızın saçlarını piksel piksel boyamıştır. Kız bu durumu hiç garipsememiş ve çok beğenmiştir. Çevre tarafından da beğeni toplayan model hızla yayılmaya başlamıştır. Sosyal medya da paylaşılan fotoğraflarla dünyaya yayılan piksel saç modelleri son zamanların trendi haline gelmiştir.

Işığını, maceracı stiliyle yansıtan piksel saçlar, maviden yeşile, pembeden mora birçok keskin ton geçişiyle pikselli görünümü elde etmektedir. Bu görünüm sadece neon veya pastel renklerle elde edilmiyor. Doğal renklerle de yapılabiliyor. Örneğin, sarı ve tonlarını kullanarak saç diplerinizden başlayan piksel görünümü yakalayabilirsiniz. Tavsiyemiz bu modelleri evde denemek yerine bir profesyonelden yardım almanızdır. Bu işlem evde zorlayıcı olabilir.

Piksel Saç Modelleri Kullanımı

İster saç diplerinize, kaküllerinize veya saç uçlarınıza yaptırabilirsiniz. Piksel saç modelleri olarak tasarladığınız saçlarınız uzadıkça hazırlanan model aşağıya doğru inmektedir. Rengi aktığında boyayı tazelemek çok zahmetli bir işlem değildir. Modelin belli olabilmesi için saçlarınızı sürekli düz kullanmalısınız.

Elbette her yerde kullanılabilecek bir saç modeli değildir. Resmi kurumlarda çalışanlar için pek uygun bir model olmayacaktır. Kimsenin size karışamayacağı bir iş yeriniz varsa ve saç konusunda özgüvenli ve cesursanız kesinlikle önerilebilecek bir saç modelidir.

 

boyaPiksel Saç Modellerisaç
Comments (0)
Add Comment