İşte karşınızda en iddialı pratik bilgiler

İşte karşınızda en iddialı pratik bilgiler

Mutfakta hayatınızı kolaylaştıracak bu pratik bilgiler sayesinde artık mutfak mucizeler gerçek olacak. Böylece hem zamandan kazanacaksınız hem de tasarruf etmiş olacaksınız. İşte sizin için derlediğimiz biribirinden güzel 15 farklı pratik bilgi…

Günlük hayatınızı kolaylaştıracak 15 pratik bilgi

  1. Bulaşık makinesinde durulama işlemini patatesle yapın

Bulaşık makinenizin üst kısmına patates koyarak makinenizi durulama işlemi için çalıştırın. Durulama işlemi bittikten sonraki temizlik farkını göreceksiniz.

  1. Limon suyunun büyülü etkisi

Bulaşık makinenizin deterjan bölümüne limon suyu da koyun. Limondaki asidin makinenizdeki kirleri ve lekeleri yok ettiğini göreceksiniz. Limon suyu pratik bilgiler söz konusu olduğunda hep gündemde kalmaktadır.

  1. Yoğun temizlik için sirke kullanın

Bulaşık makinesinin üst bölümüne, 2 bardak kadar sirke koyarak çalıştırın. Ancak bu işlemi yaparken deterjan kullanmayın. İşlem sonrasında tortu ve kireçlerden kurtulmuş olacaksınız.

  1. Yumurtayı haşlamadan önce iğneyle ufak bir delik açın

Yumurtanızın kabuğunu rahatça soymak mı istiyorsunuz? O zaman yumurtaya ufak bir delik açtıktan sonra haşlayın. Bir çırpıda soyulduğunu göreceksiniz.

  1. Mikrodalganıza 1 bardak su koyun

Şayet mikrodalgada yiyecek ısıtacaksanız. Mikrodalgada ısıttıktan sonra yiyecekleriniz fazla kuru oluyorsa, yanına bir bardak su koyun. Böylece yiyeceklerinizin kurumasını engelleyebilirsiniz.

  1. Donmuş yiyeceklerinizin ortasını açın

Donmuş yiyeceklerinizin daha hızlı ısınmasını mı istiyorsunuz? Ya da daha güzel pişmesini mi istiyorsunuz. O dama donmuş yiyeceğinizin ortasında yer açın. Böylece hem hızlı hem de güzel bir şekilde pişecektir.

  1. Patates yemeğinize sirke koyun

Patates yemeğinizin hem lezzetli hem de patateslerin renginin sapsarı kalmasını mı istiyorsunuz? Yemeğinizin pişirme suyuna sirke katın.

  1. Çatlamış yumurtaya bir dilim limon sürün

Yumurtanız çatladı mı? Ve bu yumurtayı haşlamak mı istiyorsunuz. O zaman yumurtanızın çatlamış yerine bir dilim limon sürün. Sonrasında ise yumurtayı bir kaşığa koyarak, henüz kaynanamış olan suya koyun ve kaynatın. 10 dakika içerisinde dağılmadan piştiğini göreceksiniz.

  1. Ellerinizi limon suyuyla ovalayın

Mutfakta yemek yaptıktan sonra elinize hoş olmayan kokular mı sindi? Bu sorunun en pratik formülü; ellerinize limon suyuyla ovalayanız.

  1. Ahşap kaşıklarınızı güneşte kurutun

Zaman içerisinde tahta kaşıklarınız kötü bir görünüme mi kavuştu? Kötü koku mu geliyor. Tahta kaşıklarınızı suda kaynattıktan sonra güneçte kurutarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Böylece pratik bilgiler kapsamında 10 kolay formülü sizler için sıralamış olduk.

 

 

mutfakpratikpratik bilgiler
Comments (0)
Add Comment