Hollywood Yanağı

Köşeli yüz veya dolgun yanak gibi çeşitlilik gösteren yüz hatlarından memnun olmayan insanlar da Hollywood yanağı uygulanarak üçgenleştirme operasyonu gerçekleştirilir.

Yüz şekli insan vücudunun en önemli parçasıdır. Yaratıcının matematik sistemi olarak bilinen 1.618’e karşılık gelen orana “altın oran” denilir. Altın orana eş değer bir yüze sahip olabilmek içinse bazı hatların belirgin yüz şeklinin üçgen olması gerekir. Bu sayede yüz daha estetik görünmektedir. Ancak her birey altın oran yüz e sahip değildir. Köşeli yüz veya dolgun yanak gibi çeşitlilik gösteren yüz hatlarından memnun olmayan insanlar da Hollywood yanağı uygulanarak üçgenleştirme operasyonu gerçekleştirilir. İsmini Hollywood yıldızlarından alan cerrahi operasyon ABD de en çok tercih edilen estetik uygulamasıdır.

Hollywood Yanağınin Diğer Adı Bichektomy

Hollywood yanağı operasyonunun diğer adı olarak da bilinir. Yüz de yapılacak üçgenleştirme ameliyata bağlı estetik olduğundan lokal yani bölgesel anestezi uygulanır. Yüz üzerinde herhangi bir kesi oluşturulmadan ağız içerisinden 1 cm’lik kanal açılır. Bu kanal ile birlikte kişinin yüz şekliyle örtüşecek miktar da yanakta ki fazla yağ yastıkları çıkarılır ve yaklaşık 30 dakika içerisin de operasyon tamamlanmış olur. Ağız içi tekrar dikilir. Dikişlerin ustalıkla gerçekleştirilmesi gerekir. Yanlış ve özensiz dikiş sonucu kişi konuşmakta ve yemekte uzun süre güçlük yaşayabilir. Sağlıklı sonuçlarla tamamlanabilmesi için tabi ki cerrahın bu alanda deneyim sahibi olması ve güvenilirliği ön koşuldur. Diğer koşul ise ameliyatı genç yaşlar da tercih etmektedir. Aksi halde ileri yaşlar da gerçekleştirilen bu operasyon yüzü oldukça asık göstermeyle sonuçlanabilmektedir.

Hollywood Yanağı Operasyon Sonrası

Total de operasyon sonrası 4 hafta da kendini belli eden Hollywood yanağı iyileşme sürecin de özverili bir hassasiyet ve sabır gerektirebilir. Ağız içerisin de ki dikişler konuşma yeme içme gibi faaliyetleri zorladığı için size belirlenen istirahat süresin de olabildiğince sıvı yiyecekler tüketmeye gayret etmelisiniz. Ağız steril olarak kalacağı için diş hassasiyetine tepki oluşturmasın diye gargara yapmayı ihmal etmemelisiniz. Fırçalamak zor olacaktır. İyileşme sürecinde uyarıları dikkate alarak özen gösterirseniz dikişler ilk bir hafta içerisin de eriyebilir ve çabucak toparlanmış olursunuz. Hollywood dünyasının ünlü yıldızı Megan Fox’ta bu operasyonu başarılı şekilde yaptıran ünlülerdendir.

 

estetikgüzellikHollywood Yanağı
Comments (0)
Add Comment