Gece cilt bakımı nasıl olmalıdır

Günün tüm yorgunluğu ve şehrin stresi cilt bakımı konusunda hassas olmamızı gerektirir.

Gece cilt bakımı nasıl olmalıdır

Günün tüm yorgunluğu ve şehrin stresi cilt bakımı konusunda hassas olmamızı gerektirir. Makyaj kalıntıları ve gün içerisindeki koşuşturmalar ister istemez cildimizi etkilemektedir. Cildimizi bu gibi sorunlardan uzak tutabilmenin tecrübeyle sabit olan bazı yolları bulunmaktadır. Gün içinde yorulmuş ve yıpranmış olan cildi akşam kendine getirmek ve gece dinlendirmek gerekmektedir. Bu sebeple gece cildinizi bazı uygulamalarla temizlemeli ve beslemelisiniz. Cilde yapılacak gece bakımı uygulamalarını düzenli olarak yapmak sizi bir sonraki güne hazırlayacaktır.

Gece cilt bakımı için yapılması gereken uygulamalar

Gece cilt bakımı özellikle kadınlar için oldukça önemlidir. Cildi akşam temizleyerek ertesi sabah güne çok daha canlı ve mutlu kalkabilmek için her akşam aşağıdaki uygulamaları yapabilirsiniz:

  • Yüz Yıkamak
  • Cildi Nemlendirmek
  • Maske Uygulaması Yapmak
  • Dudak Bakımı Yapmak
  • El Bakımı Yapmak

Yüzü yıkamak

Cilt bütün gün dışarıda hava kirliliğine maruz kalmaktadır. Bu kirlilik cilt üzerinde olumsuz etkiler oluşturmaktadır. Bu kirlerden cildin temizlenmesi için yüzün yıkanması gerekmektedir. Yüzün yıkanması için su ve temizleyici tonik kullanılmalıdır. Cilt yapınıza uygun olarak seçeceğiniz bir tonik ile yüzünüzü temizleyerek su ile durulamanız cildinizin temiz bir hal alması için yeterlidir.

Cildi nemlendirmek

Cildinizin çok daha parlak görünmesi ve yumuşak bir görünüme kavuşması için cildinizi nemli tutmanız gerekmektedir. Gece yatmadan önce yüz temizliği yaptıktan hemen sonra cilt tipinize en uygun olan bir nemlendiriciyi kullanmanız gerekmektedir. Bu doğrultuda cilt bakımı söz konusu olduğunda en önemli aşamalardan birisinin cildi nemlendirmek olduğunu söylemek mümkün olmaktadır.

Maske Uygulaması Yapmak

Maske uygulamaları çok zaman alabilmektedir. Ancak durulama gerektirmeyen ince maskeler ise hem pratiktir hem de cildi nemlendirmek noktasında oldukça başarılıdır. Uyku öncesinde hafif bir ince maske cildinize iyi gelecektir. Bunu haftada bir defa olsun mutlaka yapmalısınız.

Dudak Bakımı Yapmak

Esasında cilt bakımı söz konusu olduğunda dudaklar genelde ihmal edilmektedir. Ancak cildin bakıma ihtiyacı olduğu kadar hatta daha fazla durakların da bakıma ihtiyacı vardır. Size dudak bakımıyla alakalı önerebileceğimi en etkili ve pratik yöntem ise; Peeling işlemi yapmanızdır. Bunun için şeker ve zeytinyağı karışımını elde etmek yeterli olmaktadır. Bu karışımı dudaklarınıza sürdükten sonra dudaklarınızın nemli ve pürüzsüz hale geldiğini göreceksiniz

El Bakımı Yapmak

El bakımı en çok ihmal edilen bakımlardandır. Oysa eller gün içerisinde pek çok dış etkene maruz kalmaktadır. Yatmadan önce mutlaka ama mutlaka kurumalara ve çatlamalara karşı etkili olan bir nemlendiriciyle ellerinizin sabaha oluncaya kadar neme doymasını dolayısıyla yumuşak kalmasını sağlayabilirsiniz.

 

ciltdudakel bakımıyüz
Comments (0)
Add Comment