Fasulye Saklama Yöntemleri

Fasulye Saklama Yöntemleri

Yazın taze taze tükettiğimiz fasulyeyi kışın da yemek için çeşitli yöntemler var. Bu noktada fasulye nasıl saklanır sorusuna yanıt aramak önem kazanmaktadır. Esasında aşağıda sıralanan yon ve yöntemler fasulyenin saklanmasını sağlamaktadır.

  • Konservesini yapmak
  • Kurutmak
  • Derin dondurucuya atmak
  • Turşusunu kurmak

Gibi yöntemler fasulyenin saklanmasına dair ayrıntıları içeriğinde barındırmaktadır.

Kışın Fasulye Nasıl Saklanır

Kışın fasulye nasıl saklanır sorusunun en yaygın cevapları derin dondurucuya atmak, konservesini yapmak ya da turşusunu kurmaktır.  Kışın fazla güneş olmadı için kurutma yöntemi uygun değildir.

Derin dondurucuda fasulye nasıl saklanır

Derin dondurucuda fasulye saklamak en sık kullanılan ve en kolay yöntemlerdendir. Günümüzde nerdeyse her evde derin dondurucu bulunmakta ya da buzdolaplarında derin dondurucu bölmesi yer almaktadır.

Derin dondurucuda fasulye saklamak için; taze fasulyeler yıkanır poşetlere konur derin dondurucuya yerleştirilir.

Fasulye saklama koşullarına dikkat edildiği takdirde uzunca süreler boyunca tazeliğini korumaya devam etmektedir. Bundan dolayı fasulyenin saklanması koşullarını bilmek ev hanımları için önemli olmaktadır.

Ev koşullarında fasulyenin saklanması nasıl olmalıdır sorusuna alternatif yanıtlardan birisi de; fasulyenin domatesle birlikte saklandığı yöntemdir. Bu yöntemde; küp küp olarak doğranmış domates ile fasulye kavrularak, poşetlere konulur. Yalnız buradaki püf nokta kavrulmuş fasulye ve domateslerin soğuduktan sonra poşetlere konulmasıdır. Sonrasında ise dondurucuya konulur.

Bu yazımızda fasulye nasıl saklanır sorusuna cevap vermeye çalıştık, şimdiden afiyet olsun.

fasulyefasulye saklamak
Comments (0)
Add Comment