Eşkina Balığı Taşı ve Faydaları

Eşkina balığı taşı ve faydaları dediğimizde böbrek taşlarını düşürmek bu faydaların başında yer alır.

Eşkina balığı taşı ve limon ile böbrek taşları düşer, cümlesini bu hastalığa sahip ya da bir tanıdığı bu hastalıktan mağdur olan biri kesinlikle duymuştur. Tabi buradaki taş dediğimiz şey gerçekten eşkina balığının taşı anlamına gelmiyor. Aslında, eşkina balığının kafası içerisindeki kürecikte iki adet elmasa benzer kemik bulunmaktadır ve bu kemiklere halk dilinde taş denmektedir.

Eşkina Balığı Taşı Böbrek Taşlarını Düşürmekte

Böbrek taşları genelde insanların ciddi derecede acı çekmesine neden olan bir hastalıktır. İdrarda kanama ve taş parçalarının görülmesi, kıvrandırıcı ağrılar, bulantılar, kusma, iştahsızlık gibi birçok sağlık sorunu yaratan böbrek taşlarına cerrahi müdahale yapılsa sahi hastalık tekrar edebilmekte. Bu sebeple bu taşların düşürülmesi ile ilgili olarak eşkina balığı taşı kullanılmaktadır.

Eşkina Balığı Taşı ile Böbrek Taşı Nasıl Düşürülür?

Eşkina balığı taşı ve faydaları dediğimizde böbrek taşlarını düşürmek bu faydaların başında yer alır. Bir çay bardağına geceden 1 adet taşı atıyorsunuz ve üzerine 1 adet limon sıkıyorsunuz. Bunu geceden yapmamızın sebebi bu taşın yani kemiğin limon suyunda erimesini beklemek ve sabah olduğunda kahvaltı yapmadan aç karnına bunu içmek için. İçtikten sonra da 1 saat kadar bir şey yememeniz gerekiyor.

Eşkina Balığı Taşı Böbrek Taşlarını Tamamen Yok Eder mi?

Genel olarak bu sıkıntıyı yaşayan insanlar eşkina balığı taşının faydasını duyunca uygulamaya geçmiş ve söylenenlere göre 1 ay boyunca içerisinde eşkina balığının kemiği erimiş limon suyunu içenlerin böbrek taşlarının tamamen yok olduğu görülmüş. İnternet üzerinden bunu araştırdığımızda gördük ki birçok insan eşkina balığının taşı sayesinde bu rahatsızlıktan kurtulmuş.

Eşkina Balığı Taşını Nereden Bulabiliriz?

Yalnıza hemen hemen her balığı satan büyük balıkçılarda değil, böbrek taşlarını düşürdüğü bilinmesinden bu yana birçok internet sitesinde, alışveriş sitelerinde satılmaktadır. Tabi ki internet üzerinden alışveriş yaparken dikkatli olmanızda yarar var. Genel olarak eşkina balığının taşları kutu halinde satılmaktadır. Fiyatları ise 45-50 TL gibi bütçeye uygundur. Bir paketin içerisinde 14-15 adet taş bulunur. Haricinde ikili paketler halinde iki kutuda toplam 54 taş bulunmakta ve fiyatları 150 TL civarındadır.

böbrek taşıeşkina balığıEşkina Balığı Taşı ve Faydaları
Comments (0)
Add Comment