Doğal Tonlarda Makyaj Nasıl Yapılır

Doğal Tonlarda Makyaj

Doğal Tonlarda Makyaj Nasıl Yapılır?

Günlük kullanıma uygun olarak tercih edilen doğal tonlarda makyaj biçimi, sade tonları seven ve doğal görünüme önem veren kadınlar tarafından uygulanmaktadır. Doğal makyaj denildiğinde akla, yüz hatlarını çok değiştirmeyen ve canlı renklerin tercih edilmediği bir makyaj biçimi gelir. Esasında bu makyaj biçimi, makyaj yapmamış gibi makyaj yapmak olarak da tanımlanmaktadır. Doğal makyajın diğer makyajlardan tek farklı kullanılan ton farkıdır. Zira bu makyaj biçiminde sadelik ön plana çıkar.

Son zamanlarda popüler olan makyaj trendleri arasında doğal makyaj biçimi dikkatleri üzerine çekmektedir. Doğru ürün tercih edilir ve doğru bir şekilde uygulama yapılırsa bu sayede kusursuz bir doğal güzelliğin ortaya çıkması mümkün olmaktadır. Doğal tonlarda makyaj uygulamasının aşamalarını öğrenmek için aşağıdaki aşamaları takip etmeniz yeterli olmaktadır.

Doğal Makyaj İçin Hazırlık Aşaması

Yeni trend makyaj tipi olan doğal makyaj yöntemine hazırlık yapmak için öncelikle, cilt tipinize uygun olan bir primer seçmelisiniz. Devamında cildinizi makyaja hazırlamak için bazı önlemler almalısınız. Şayet yağlı bir cilde sahipseniz, yüzünüzdeki parlamayı önlemesi için makyaj bazı kullanmalısınız. Makyaj bazı aynı zamanda yüzünüze uygulayacağınız doğal makyaj etkisinin kalıcı olmasını da sağlayacaktır.

Yüzünüzün temel gereksinimlerini karşıladıktan sonra yenilikçi bir fondöten tercih ederek cilt tonunuzu eşitlemelisiniz. Devamında aydınlık bitişli bir fondöten kullanarak, teninizi hazır hale getirebilirsiniz. Gözaltlarını kapatıcı yardımıyla aydınlatma aşaması en önemli aşamalardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle ikonik kapatıcılar bu aşamada çok işinize yarayacaktır. Burada kapatıcınızı gözaltına uygularken ters üçgen şeklinde uygulamaya dikkat etmelisin. Bütün bu işlemlerin ardından allığınızı elmacılık kemiğinizin üst noktalarına uygulayarak cildinize sıcak bir dokunuş etkisi katabilirsiniz.

Doğal Minimal Göz Makyajı

Şimdi sıra geldi göz makyajına. Gözlerinizde doğal makyaj etkisi oluşturmak için öncelikle içerisinde toprak tonlarının yanı sıra mat tonların da bulunduğu bir far paleti edinmelisiniz. Far paletinizde yer alan açık kahve farını tüm göz kapaklarınıza dağıtın. Bununla birlikte aynı uygulamayı alt kirpik diplerine de uygulayın. Yine devamında krem farla kaş kemiğine ışıltı katın. Bu aşamadan sonra ise; bej renkli farınızla göz pınarlarınızı aydınlatın.

İpucu: Doğal bir görünüm sağlamak için kendi doğal kaş rengine uygun bir kaş maskarası seçtiğinden emin olmalısın.

 

Doğal Makyaj İçin Hazırlık AşamasıDoğal Minimal Göz MakyajıDoğal Tonlarda Makyaj Nasıl Yapılır
Comments (0)
Add Comment