Cool Sokak Modası 2018

Cool Sokak Modası

Son zamanların en çok tercih edilen moda akımları arasında Cool Sokak Modası bulunmaktadır. Cool olmak kişinin sıra dışı olması, kimseye benzememesi, yalnız yaşamayı sevmesi, az ve öz konuşarak insanlarda merak uyandırması anlamına gelirken bir sokak modası tarzına da ilham vermiş bulunmaktadır. Cool tarzı olan kişi çevresindekilerden farklıdır ve dikkat çekicidir. Bu dikkat çekicilik bazen az ve öz konuşması şeklinde dışarıya yansırken genellikle de kıyafetlerinin ilginçliği ile dikkati çekmektedir.

Cool Sokak Modası ile Tanışın

Moda oldukça geniş sınırları olan bir kavramdır. Bu kadar geniş sınırlar içersinde farklı olduğunu söyleyerek ortaya çıkan pek çok stilist pek çok moda ikonu bulunmaktadır. Bütün bunlar içerisinde kendine güvenen ve dışarıdan gelecek eleştirileri çok da önemsemeyen bir akım olarak cool sokak modası karşımıza çıkmaktadır.  Sokağın rahatlığı ile modanın geniş sınırları bir araya geldiğinde oldukça cool bir tarz ortaya çıkmaktadır. Cool sokak modası farklılığı rahatlığı seven sıra dışı insanların tercihleri arasında yer almaktadır.

Moda insanların beklentileri üzerine bina edilmektedir. Bu çalışan insanların beklentisi, spor yapanların beklentisi, klasik giyinmeyi sevenlerin beklentisi olabildiği gibi sokağın beklentisi şeklinde de olabilmektedir. Sokak insanın dışavurum yaşadığı yerdir. Burada yaşananlar hayatın ve kişiliklerin bir yansıması olduğu için sokak tarzı moda beklentisi önemsenmesi gereken bir ihtiyaç olarak görülmelidir. Rahatlığı ve spor giyinmeyi sevenlerin karşısına cool sokak modası ile çıkmak pek çok kişi tarafından tercih edilecek bir moda akımının yükselmesine destek olmak demektir.

Cool Sokak Modası Yaygınlaşıyor

Cool sokak modasını önemseyen ve bunu marka haline getiren tasarım şirketleri bulunmaktadır. Bu akımı moda tasarımı haline getiren markaların tasarımlarında öne çıkan özellikler şu şekilde sıralanabilmektedir;

  • Sokak modası demek baştan savmalık değil kendi stilini belirlemek ve havalı görünmek demektir.
  • Bu tarz moda akımında özellikle hiphop tarzından yeni bir akım ortaya çıkarma şeklinde etkilenme olmuştur
  • Cool sokak modasında kışın kısacık bir şort yazında upuzun bir çizme giymeyi yadırgamaz.
  • Eski moda paltolar, püsküllü kıyafetler, ekose etek ve pantolonlar cool sokak modası parçalarının vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır.
  • Deri kıyafetler bu akımın olmazsa olmazları arasındadır.
  • Cool sokak modasında saçlar olabildiğine farklı, dağınık, tüksek topuz, atkuyruğundan oluşmaktadır.
cool olmakCool Sokak Modasımodamoda olamaksokak modası
Comments (0)
Add Comment