Cilt lekeleri için kış çayları

Cilt lekeleri için kış çayları

Cilt lekeleri, cilde rengini veren melanin pigmentinin belirli bir bölgede yoğunlaşmasıyla oluşur. Bu durum çeşitli nedenlerle ortaya çıkmaktadır ve birçok kişinin başına gelebilir.  Cilt lekeleri eğer sizi de rahatsız ediyorsa, cilt lekeleri için kış çayları doğal yöntemlerle sizi bu durumdan kurtarabilir.

Cilt lekeleri için kış çayları nelerdir

Cilt lekelerine karşı iyi gelen yöntemlerden birisi de mutlaka çaydır. Özellikle soğuk havalarda içinizi ısıtırken aynı zamanda leke sorununa da iyi gelen cilt lekeleri için kış çayları

Nane Çayı ile Cilt Lekelerini Giderin

Kış aylarının vazgeçilmezi nane çayı, çok sayıda faydaya ve iyileştirici özelliğe sahiptir. Nane çayı,  gözeneklerin açılmasını sağlar. Ayrıca yenileyici özelliği ile ciltte meydana gelen çatlakları onarır, tahriş olan cildi yeniler.

Adaçayı Cildinizi Onarır

Marketlerden ve aktarlardan kolayca temin edebileceğiniz ve hazırlanması oldukça kolay olan adaçayı cilde detoks etkisi veren bitkisel bir çaydır.  Ciltte oluşan lekeleri tedavi ederek cildi onarıcı özelliğe sahiptir.

Kuşburnu Çayı Cilt Hücrelerini Yeniler

Kuşburnu çiçeğinin sahip olduğu antioksidan özelliği, ciltte leke oluşturan faktörlerin vücuttan atılmasını sağlamaktadır. İçeriğindeki E vitamini ile cildi nemlendiren kuşburnu çayı, cilt hücrelerini yenilemektedir.

Papatya Çayı Cildinizi Temizler

Dinlendirici ve sakinleştirici etkisi ile tanınan papatya çayı aynı zamanda cilt için çok sayıda faydayı da barındırmaktadır. Antioksidanözelliğiilesivilceleritemizlervesivilcelerintahripettiğicildionarır. Sağlıklı bir cilt sağlar.

Cilt lekeleri için kış çaylarının hazırlanışı

Nane çayının hazırlanışı

Kaynamış olan yarım litre suyu cam bir kavanozun içerisine alın ve üzerine iki yemek kaşığı kadar nane ekleyin. Cam kavanozun ağzını iyice kapatıp beş dakika boyunca dinlendirin. Dinlendirme işleminden sonar nane çayını bir bardağa süzün ve artık tüketebilirsiniz.

Adaçayı Hazırlanışı

Kurutulmuş ada çayını iki çay kaşığı ölçüsünde kaynamış bir fincan suya ekleyin. Yaklaşık olarak 5 – 10 dakika dinlendirin. Dinlendirme işlemi bittiğinde içebilirsiniz.

Kuşburnu çayı hazırlanışı

Öğütülmüş 2 çay kaşığı kuşburnunun üzerine sıcak su ilave edin. 15 – 20 dakika kadar demlenmeli. Daha sonra tat vermesi için az miktarda bal ekleyebilirsiniz.

Papatya çayı hazırlanışı

Hazırlanması oldukça basit olan papatya çayı için 1 tatlı kaşığı kadar papatyayı, 1 fincan kaynamış suya ilave edin. 5 – 10 dakika arası demlendirin. Demlenmiş olan çayı süzdükten sonar tüketebilirsiniz.

Bahsedildiği gibi cilt lekeleri için kış çayları tüketmek, hem önleyici hem de tedavi edicidir. Soğuk kış aylarında ihtiyacınız olan vitamin ve mineralleri sağlayacak kış çaylarını tüketmeyi ihmal etmeyin.

ciltcilt lekelerikış çayları
Comments (0)
Add Comment