Bisiklet aksesuarları

Bisiklet aksesuarları

Bisiklet aksesuarları aslında bizim kişiliğimizi dünyamızın rengini yansıtır. Bizden ve zevklerimizden ilham alarak alırlar süsleyecek yerlerini. Çocukluğumdaki ilk bisikletimi hatırlıyorum düşecek miyim korkusu ve alınmasının mutluluğu yıllar boyunca bisikletim değişti ancak aksesuarlarım değişmedi yerine yenisi eklendi genelde. Hangi yaşa gelirsek gelelim vazgeçemiyoruz bisikletten de süslediğimiz aksesuarlardan da öyle değil mi? Hepsinin bir anısı var. Sizin de benimle aynı fikirde olduğunuzu umarak yazıyorum bunları. Evet biz değerli bisiklet aşıkları için birkaç aksesuar bilgisi topladım. Yalnızca göstermelik bir parça değildir bunlar. Bir çoğumuzu tehlikeye karşı koruduğu da yadsınamayacak gerçektir. Aydınlatmalarım yolumu bulmamı sağlayıp beni karanlıktan koruduğun da öğrenmiştim. Peki neler alalım veya bunlar nelerdir fiyat aralıklarıyla araştırdığım aksesuarları şöyle sıralayayım.

Bisiklet Aksesuarları nelerdir

Her şeyden önce kask olmalı tabi ki zorunlu bir gereç olsa da bisiklet aksesuarları adı altın da alabileceğimiz üründür. Diğerleri ise;

  • Pompa: sönen bisikleti şişirmek kadar sönen lastikler içinde kullanılabilecek pratik makine mutlaka temin edilmelidir
  • Bisiklet eldiveni: avuç içinizin deforme olmasını engeller ve düşmelere karşı korur.
  • Bisiklet ışık ve farları
  • Bisiklet kilometre saati: kilometre mil hız sıcaklık hepsini tek bir ekranda gösterecek kapasiteye sahiptir.
  • Suluk kafesi
  • Kilit
  • Bisiklet ayakkabısı: tabanın da kilit bulunur. Bisikleti daha rahat ve güvenli sürmenize yardımcı olur

Bunlar böyle sıralanıp giderken marka seçimin de zorlananlar için birkaç kaliteli tüyo daha hazırladım

Hangi marka bisiklet aksesuarları  var

Bilinmesi gerekir ki bisiklet aksesuarları için temel öncelik uzun yıllar boyunca kullanılabilmesidir. Bisikleti değiştirdiğimiz zaman bile yeniye uygun seçimler daha doğru olacaktır. Bianchi marka eldivenler su ve rüzgar geçirmediği için oldukça kullanışlıdır. Cratoni kask ise üretildiği maddeler gereği çatlama kırılma veya zamanla rengini kaybetme gibi durumlara karşı dayanıklıdır. İON kameralı bisiklet kilometre saatleri ise anı ölümsüzleştirmek için aksiyon sürüşlerinde birebirdir. Fiyat biraz turlu olsa da uzun ömürlü olan marka neredeyse her bisiklette kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Keyifli sürüş geçirmeniz adına hepsini tamamlamanız dileğiyle.

aksesuarbisikletBisiklet aksesuarları
Comments (0)
Add Comment