Biri ojeyle evde başka ne yapılır mı dedi?

Biri ojeyle evde başka ne yapılır mı dedi?

Ojeler, bakımlı görünmek isteyen kadınlar için olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Rengarenk ojelerin tırnaklara sürüldüğünde oldukça estetik bir görünümün ortaya çıktığı da hemen herkes tarafından kabul edilmektedir. Ancak ojeler sadece tırnaklara sürüldüğünde mi güzel görünürler. Evde oje nasıl yapılır ya da evde oje başka ne işe yarar denildiğinde karşımıza oldukça şaşırtıcı şeyler çıkmaktadır. İşte size ojeyle evde yapabileceğiniz 10 farklı uygulama

 Evde ojeyle yapılabilecekleri sıralayalım!

Ojenin her an elinizin altında bulunması, söz konusu objelerle başka ne yapılabilir sorunu akıllara getirmektedir.

1- Şayet ayakkabınızın derisinde bir soyulma oluşmuşsa; ayakkabıyla aynı renkte olan bir ojeyi soyulmuş alana sürebilirsiniz. Böylece ayakkabınızdaki soyulmuş alan fark edilmeyecektir.

2- Çok sayıda anahtarın mı var? Bu anahtarların üst kısımlarını farklı renklere boyayabilirsin. Böylece hangi anahtarın nereye ait olduğunu kolayca bulabilirsin.

3- Eğer tencere ya da çaydanlık gibi mutfak malzemelerinizin dış kısmında çatlaklar mevcutsa; mutfak malzemenizle aynı renkte olan ojeyi çatlak alana sürünüz. Böylece çatlak alanı kapatmanız da mümkün olmaktadır.

4- Dikiş yapacaksınız. İpliği iğneden geçirmek konusunda zorlanıyorsunuz. İpin ucuna hafif şeffaf bir oje sürünüz. Böylece işinizin oldukça kolaylaştığını göreceksiniz.

5- Suyla temas ettiğinde eşyalarınız paslanıyor mu? Bu sorunun kesin çözümü de evde ojeyle ne yapılır sorusunda saklıdır. Çünkü eşyanıza şeffaf renkte bir oje sürerseniz, eşyanızın suyla temas etse dahi paslanmadığını görürsünüz.

6- Çorabınız mı kaçtı? Çorabınız kaçmış ve yırtık oluşmuşsa, yırtılmış alana şeffaf oje sürünüz. Bundan sonra çorabınızdaki yırtık alanının büyümediğini göreceksiniz.

7- Oje sadece tırnakları süslemez! Ojeyle evdeki pek çok eşyayı renklendirerek, güzelleştirebilirsiniz. Bilezikleri, çantaları, saksıları, isimlikleri hatta mumlukları dahi renklendirebilirsiniz.

8- Ayakkabı bağcıklarını deliklerine geçirmekte zorlanıyorsanız; yine şeffaf oje imdadınıza yetişiyor. Bunun için ayakkabı bağcıklarınızın ucuna şeffaf oje sürmeniz yeterli olmaktadır.

9- Evde çok mu şarj kablosu var? Sürekli birbiriyle karışıyor mu? Kendi şarj kablonuzu ojeyle dilediğiniz renge boyayarak karışmasına engel olabilirsiniz.

10- Takılara alerjiniz varsa, yine ojeyi kullanabilirsiniz. Takıların cildinizle teması bulunan alanlarını ojeyle boyayabilirsiniz.

Bundan sonraki yazılarımızda evde oje nasıl çıkar sorusuna yanıt arayacağız. Yorumlarınızla içeriklerimize yön verebilirsiniz.

estetikevde ojeojeşeffaf oje
Comments (0)
Add Comment