Aslan Yelesi Kaş Yapımı

Aslan Yelesi Kaş Yapımı

Bu yaza damgasını vuran yeni kaş modeli aslan yelesi. Aslan yelesi kaş nedir diye soranlar ve nasıl yapıldığını merak edenler için bu yazımız da hepsini kısaca belirttik. Son dönem de kozmetik yüzlerinde olduğu kadar moda dünyası ve standart hayatla birlikte sadelik ve doğallık ön plana çıkmıştır. Ünlülerin ve aday isimlerin İnstagram ve benzeri sosyal medyalar da paylaştıkları fotoğraflar ile videolar çoğu zaman “sıfır makyaj” etiketlidir. Bu fotoğrafların kaş kısımlarına gelecek olduğumuz da kalın kaş modasının aslan yelesiyle birleşerek yansıttığı trend ile gözlerimiz kamaşıyor. Kaşı olduğundan daha dolgun gösteren bu trendin gerçekleştirilmesi de oldukça pratik ve kolaydır.

Yapım Aşaması

Zahmetsiz ve uğraşsız gerçekleştirebileceğimiz aslan yelesi kaş yalnızca yukarı doğru tarama ile elde edilebilecek muhteşem görüntüler sunuyor. Ağda, ip ve cımbızdan uzak bu trendin kalın kaş modasını uzun yıllar devam ettireceği gözlerden kaçmıyor. Sanılanın aksine kozmetik ürünlerinden kaş farları gibi birçok ürüne gerek kalmadan yapılan aslan yelesi bu yazın çarpıcı görünümleri arasında olmaya hak kazanmıştır. Seyrek kaşlar için tarama işleminden sonra elbette uygun renkte paletle hafif doldurma işlemi yapılabilir. Ancak tek şart doğallığını bozmamaktan geçiyor. Kaşları taramak için kullanacağımız malzeme ise kaşa uygun maskara veya kaş fırçası olmalıdır. Aynı zaman da aslan yelesi görünüme ulaşmak için püf nokta ise son kısımlara doğru kısaltmaktır.

Neden Aslan Yelesi

Bu paragrafımız da aslan yelesi kaş uygulama yöntemlerinden modasından ziyade neden tercih edilmeli onlardan bahsedeceğiz. Evet doğru okudunuz kıl köklerine kadar faydalı olan bir model. Peki ne faydası var diye soracak olursanız püf noktalarını ince ayrıntılarına kadar sıralayalım. Bundan önceki dönemler de daha çok ince kaş modasından yana cımbız ağda ve ipler kullanılmakta ve bunlar da kaşlarımıza zarar vererek bir çoğumuzun farkında olmadan bile kaşı küstürdüğü sonuçlarla karşılaşılmaktaydı. Kalemlerin ve kimyasalları içeren kozmetik ürünlerinin de kaşın doğasına zarar verdiği dermiş katmanında ki pigmentlere kadar etkilediği gerçeği aslan yelesi ile kaybolmuş yerini doğal görünümlü sağlıklı kaşlara bırakmıştır.

aslan yelesi kaşgüzellikkaş
Comments (0)
Add Comment