Adım adım eski sevgiliyi unutma taktikleri!

6 adımda eski sevgiliyi unutma taktiklerini beğeninize sunuyoruz!

745

Adım adım eski sevgiliyi unutma taktikleri!

6 adımda eski sevgiliyi unutma taktiklerini beğeninize sunuyoruz! Onu öldürün… Şaka şaka öldürmeyin. Unutun gitsin. Nasıl mı?

Hemen şimdi eski sevgiliyi unutma konusunda ilk adımı at!

Ona dair şeyleri takip etmeyi bırakın. Onun sosyal medya profillerini asla takip etmeyin. Stalk riski ayrılık sonrasında en çok karşılaşılan risktir. Stalklama; eski sevgilinizle ilgili olanları takip etmek, sosyal medya ve diğer platformlardan neler yazdığını okumakla ilgilidir. Bunu asla yapmayın!

Ona ait ne varsa yok et; kafanda tam anlamıyla her şeyi bitir!

Sana onu hatırlatması muhtemel olan her şeyi yok etmelisin. İlk ayrılık aşamasında ayrıldığınızda inanamazsınız ya; işte tam olarak inandırın kendinizi. Buna kafada tam olarak bitirmek de deniyor. Şayet eski sevgiliyi unutma konusunda ciddiyseniz; onunla ortak olarak kullandığınız ne varsa onlardan da kurtulun.

Duygusal şarkılar dinleyip hayatı kendine zehir etme!

Şarkıları suçlama… Şarkıları dinleyerek; onlardan kendine acı çıkartan sensin. Şarkı dinle ama hareketli şarkılar dinle. Ruh haliniz her ne kadar bu tarz şarkıları dinlemeye eğilimli olsa da, siz hareketli şarkıları seçin. Çünkü duygusal şarkılar dinleyip; kendine acı çektirirseniz, bu sizin depresyona girmenize neden olur.

Kalabalıklar arasında yalnızlaşmayın

Sevgilinle ilk ayrıldığın andan itibaren içinde yalnız kalma eğilimi belirir. Bu ruh halinin seni esir almasına izin verme. İçine kapanarak hiçbir şeyi çözemezsin. Derdini birilerine anlatırsan rahatlarsın. Hani böyle durumlarda birisi yanımıza geldiğinde; ‘’yalnız kalmak istiyorum, beni yalnız bırak’’ diye azarlarız ya. Yapmayın… Yalnız kalmayı tercih etmeyin.

Olayın sizde bittiğini kabullenin

Hani birileri gelir ‘’çivi çiviyi söker, aman ya takma, bu da geçer’’ gibi nasihatlerde bulunur ya. Kendinizi bu kadar düşürmeyin. Unutmayın kim ne söylerse söylesin, bu sizi rahatlatmayacak. Tüm alay kendi zihninizde bitecek. Gerekirse kendinle konuş… hem de en ağır şekilde konuş. Ama sonunda aklında bitir.

Şimdi eski sevgiliyi unutma yolunda son adım

Arabesk takılmayı bırakın. Üzerinizdeki karamsarlık bulutunu dağıtın. Ayrılığın başladığı o andan itibaren eski sevgiliyi unutma yolunda kararlı olun; ama karamsar olmayın. Hayatta hiçbir şey sizden daha kıymetli değil unutmayın! Siz kendi kıymetinizi bilmezseniz; kimse sizin kıymetinizi bilmez bunu da unutmayın. Bir de hayat her zaman yeni sürprizlere gebedir. Bunu da unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.