Adet sancısına ne iyi gelir

İşte size Adet sancısına ne iyi gelir soru kapsamında bir kaç iyi yöntem. Adet sancısı, ortalama bir ömre sahip olan kadınların yaklaşık olarak 400 kez kapısını çalar.

333

Adet sancısına ne iyi gelir

İşte size Adet sancısına ne iyi gelir soru kapsamında bir kaç iyi yöntem. Adet sancısı, ortalama bir ömre sahip olan kadınların yaklaşık olarak 400 kez kapısını çalar. Bu dönemde çoğunlukla sancılar ve ağrılardan dolayı kıvranırız. Neyse ki adet döneminin daha kolay geçirmemizi mümkün kılan etkili yollar mevcuttur. İşte sizlere regl dönemini daha kolay geçirebilmeniz için birkaç iyi yöntem:

Bitter Çikolata Yiyin

Hemen ne alaka demeyin. Çünkü regl dönemi içerisinde ciddi oranda magnezyum kaybı yaşarsanız. İçeriğinde yüzde 70 oranında kakao bulanan bitter çikolata; sizin kaybetmiş olduğunuz mineralleri tekrar geri kazanmanızı sağlayacaktır. Ancak burada birkaç şeye dikkat etmenizi öneriyoruz. Öncelikle doğal malzemelerden üretilmiş olan çikolataları tüketin. Aynı zamanda kafein ile şeker oranı çok yüksek olan çikolatalardan uzak durun.

E Vitamini Takviye Edin

Adet sancısının azaltılması söz konusu olduğunda E vitamini takviyesi gündeme gelmektedir. Bu sayede adet sancılarının azaltılması mümkün olduğu için regl dönemi çok daha ağrısız geçmektedir.

 Adet sancısına ne iyi gelir sorusuna geleneksel cevap sıcak su torbası

Karnınıza sıcak su torbası koyduğunuzda Adet sancısına ne iyi gelir soruna neden sıcak su torbası diye karşılık verildiğini anlayacaksınız. Bu yöntemin sizi ne kadar rahatlatacağını şaşkınlıkla göreceksiniz. Çünkü sıcak su torbası sayesinde kan akışınız rahatlayacaktır. Dolayısıyla sancılarınız da hafifleyecektir.

Daha Çok Su Tüketin

Regl döneminde önemli ölçüde su kaybı yaşarsınız. Su kaybının fazla olması; vücudunuzun susuz kalmasına neden olacaktır. Bu dönemde daha çok su tüketerek, halsizlik ve şişkinlik gibi yaygın olan şikayetleri azaltmanız da mümkün olmaktadır.

Daha Fazla Kalsiyum Tüketin

Regl periyodunuz yaklaştığında şayet günde ortalama olarak 1200 mg kalsiyum tüketecek olursanız; regl dönemindeki ağrı ve sancılarınızın azalacağına da şahit olursunuz.

Adet sancısına ne iyi gelir sorusu ve yoga

Yoganın pek çok farklı yararı bulunduğu gibi Adet sancısına ne iyi gelir sorusuna yanıt niteliği taşıyacak yararları da bulunmaktadır. Egzersiz yapmak esasında hem sancılarınızı azaltır hem de enerji kaybı gibi semptomların ortaya çıkmasına engel olur. Yine Vinyasa yoga yöntemiyle vücudunuzu nazik bir şekilde hareket ettirmeniz, sancılarınızın minimum seviyeye düşmesini mümkün kılacaktır.

Regl Döngünüzü Takip Edin

Döngünüzü takip etmek, sizin regl dönemine psikolojik olarak hazırlanmanızı da kolaylaştıracaktır.

Ağda Yapmayın

Regl döneminde normalden olduğundan daha hassas olursunuz. Dolayısıyla normalden çok daha fazla acı çekersiniz. Onun için regl döneminde ağdadan uzak durun.

Daha Az Tuz Tüketin

Vücudunuzdaki tuz sizin daha fazla su tutmanıza neden olur bu da şişkinliğe neden olur.

Lavanta Kokusu Kullanın

Yastığınızın altına lavanta koyun. Yapamıyorsanız yastığınıza birkaç damla lavanta yağı damlatın. Görecekseniz mışıl mışıl uyuyacaktınız. Bu da doğal olarak vücudunuzun direncini arttıracaktır. Böylece regl ağrıları da hafifleyecektir.

Elbette ki Daha Çok Uyku

Uykusuzluk diğer tüm insanları aksileştirdiği gibi sizi de aksileştirecektir. Bundan dolayı sağlıklı kararlar almanız da zorlaşacaktır. Regl dönemi esnasında ya da öncesinde uygu düzeniniz bozulabilir. Siz bu süreçte vakit buldukça uyumaya özen gösterin. Adet sancısına ne iyi gelir sorusu çerçevesinde yer alan birkaç yöntem oldukça işinize yarayacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.