Yaz Mevsiminde Cilt Bakımı

Yaz Mevsiminde Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır

183

Havaların ısındığı ve güneşin kendini iyiden iyiye hissettirdiği Yaz Mevsiminde Cilt Bakımı oldukça önemli olmaktadır.Yazın en büyük zararlı olan faktörlerden biri güneştir. Cildin nasıl korunması gerektiğinin bilinmesi gerekir. Güneş en zararlı olduğu ışınlar 10: 00 ve 15: 00’ da güneşe çıkılmaması ve güneş gözlüğünün ve cildi koruyacak bakımlarında yapılması gerekir. Cildin ihtiyacı olmayan şeylerin yapılması kişinin kendisine problem yaratmaktadır.

Yaz Mevsiminde Cilt Bakımı Püf Noktaları

Yaz aylarında kuruluk olduğu için cilde daha fazla önem gösterilmesi gerekir. Cilde bakım yapılmalı güneşten korunmalı, aşırı sıcaktan veya kuruluktan kaynaklanan bir nedenden dolayı bakım yapılmalıdır. Cildin kuruluktan sonra kendine gelebilmesi için cilde su kazandırmak gerekir. Güneşten dolayı su kaybını önlemek için bol bol su içilmesi gerekir. Yaz Mevsiminde Cilt Bakımı olarak cilde kuruluk sağlayan etkenlerden kurtulmak için cildi nemlendirmek yeterli olacaktır. Kapatıcı ve ağır makyaj malzemelerinin kullanılmaması gerekir. Çünkü cildin nefes alması gerekir. Yaz mevsiminde cilt bakımı için kullanılan başka bir üründe güneş kremidir. Yaz mevsimi için uygulanması gereken pratik öneriler ise aşağıda sıralanmaktadır:

 

Yaz Mevsiminde Cilt Bakımı

  • Cildinizi güneşten koruyun
  • Cildinizi ölü hücrelerden arındırın
  • Gece kremi kullanmayı unutmayın
  • Cildinize uygun bir güneş kremini kullanın
  • Cildi nemli tutmaya gayret edin

 

 

Yaz Mevsiminde Cilt Bakımı ve Güneş Lekesi

Yaz aylarında güneşten korunmak için güneş kreminin kullanılması gerekir. Kremin sadece yaz aylarında güneşe çıkarken değil kapalı ortamlarda da kullanılması yeterlidir. Yaz Mevsiminde Cilt Bakımı gözeneklere zarar verecek yağlı ürünlerden vazgeçmek gerekir.  Kışın nemlendirici olarak sürülen pek çok yüz ve vücut ürünleri yazın farklı olarak kullanılması gerekir. Alkol içeren ürünler güneş lekesine yol açacağı için şeylerin koku içermeyen ve renk vermeyen olması gerekir.

Cilde gereken bakım verilmediği zaman cilt sorunu, kırışıklık, cilt kuruluğu, erken yaşlanma, cilt kanseri gibi problemler yüzünüze sorun yaratabilir. Papatya yağı ile her cilt uygulanabilir. Bitki satan yerlerden papatya yağı ve susam yağı ve kırmızı kantaron yağı ile karıştırıp bir kavanoza konularak ısıtılır. Banyo yapıldığı zaman ardından 10-15 dakika beklemeli ve su ile yıkanmalıdır.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.