2020’ da Kadınlarda Trend Boyunluklar

158

Aksesuarların kadınların hayatındaki önemi yadsınamaz bir gerçektir. Kıyafetlerimizi güzelleştiren ve ahenk katan kurtarıcılardır adeta.  Aynı kombinler farklı aksesuarlarla değiştirir ve yeni bir buluş yapmış gibi mutlu oluruz.  Şimdi kadınlarda trend boyunluklar konusunun ayrıntılarına gelelim

Aksesuar denilince akla ilk gelen takılar oluyor. Oysa birçok şey aksesuar olabilir. Kemerler, şallar, zincirler, boyunluklar bunlara verilebilecek birkaç örnektir. Özellikle son zamanlarda kadınlarda trend boyunluklar. Yaz kış demeden kıyafetlerimizin tamamlayıcısı haline getirebileceğimiz bu yeni kurtarıcılar 2020 yılında oldukça revaçta olacak gibi görünüyor.

Trend Boyunluk Modelleri

Biz kadınlar erkeklere oranla giyim konusunda çok şanslıyız. Çok fazla seçeneğe sahibiz. Kombinlerimizde kullanacağımız boyunluklar için de aynı yorumlar geçerli. Şöyle ki kadınlarda trend boyunluklar oldukça fazla. Aslında hem farklı modeller var hem de bir modelin farklı farklı biçimlerde kullanımı çok yaygın. Kısacası bizim hayatta arayıp da bulamadığımız özelliklere sahip bu boyunluklar.

Özellikle kış aylarında en çok tercih edilen örgü boyunluklar. Bu boyunlukları biraz kalın sıralı ve dolgun örgülerden seçerek başınızı da kapatabilir ve tesettür boyunluk gibi de kullanabilirsiniz. Fark yaratmak istiyorsanız boyunluğunuzla uyumlu birkaç düğme ya da boncuk işleyebilirsiniz. Hatta bir broş bile takabilirsiniz. Elbette bu uygulamaları tek renk olan boyunluklar için önerebiliriz. Aksi halde biraz karışıklık yaratabilir. Yine de önemli olan siz de yarattığı mutluluk duygusudur. Yani renkli bir boyunluğa da bu uygulamaları yapabilirsiniz ama kendi içindeki bir ahenk oluşturmalıdır. Son olarak hafif püsküllü ya da ponponlu örgü boyunlukları da denemeden geçmeyin derim. Yine kadınlarda trend boyunluklar söz konusu olduğunda el işlemeli boyunluklar da akıllara gelmektedir.

El işlemeli boyunluklar özellikle şık kıyafetlerinizin üzerine kıyafetinizi taçlandırmak için kullanılabilir. İnce el işlemeli bir boyunluk gömleğinizin zarafetini arttırırken, daha kalınları v yakalı bluz ya da kazaklarla düşünülebilir. El işlemeli boyunluklar genelde rengârenk olduğu için mümkünse tek renk kıyafetle kombin yapmanızı öneririz ki boyunluğunuz yıldız gibi parlasın.

Polar ve kumaş boyunluklar 2020 yılında diğer boyunluk modellerini hızla sollayabilir. Genellikle düğme, kemer ve iplerin kullanımıyla açılıp kapatılabilir modeller çok fazla mevcuttur. Ayrıca karışık, farklı renklerde buff boyunluk modelleri bandana ve boyunluk olarak kullanılmaktadır.

Son zamanlarda şalların boyunluk gibi kullanıldığına şahit olabilirsiniz. Şalınızı kravat gibi bağlayıp hafif yana kaydırarak kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra şal kumaşına büyük ve iri boncuklar dizilerek kat kat dolanan boyunluklara da talep artmaktadır.

Boyunluk Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kış ayları için geçerli olan kadınlarda trend boyunluklar söz konusu olduğunda görsel güzellikle kadar sağlıkta önemlidir. Öncelikle çok ağır olabilecek boyunluklar rahatsız edici olabilir ve boyun ağrılarına sebep olabilir. Bu yüzden kumaşı ya da örgüsü hafif boyunluklar tercih edilmelidir. Vücut termal konforumuz açısındansa kışın sıcak tutan yazın ise serin tutan kumaşlar seçilmelidir.

Şıklık için kullanabileceğimiz her aksesuar doğru kullanılmazsa üzerimizde bir leke gibi itici gelebilir. Boyumuzun ve boynumuzun uzunluğuyla alakalı olarak doğru boyunluğu seçmeliyiz. Mesela boynumuz kısa ise daha ince boyunluklar, uzun ise kalın boyunluklar tercih edebiliriz. Eğer boyumuz kısa ise boyunluğumuzu biraz uzun veya püsküllü tercih edebiliriz. Kısaca boyumuzu hemen ortadan kesmeyecek modeller tercih etmemiz daha doğru olacaktır. Alt ve üst beden farklılığımızı kapatmak amacıyla kullanmak istediğimiz boyunluklar için şunu söyleyebiliriz. Üst bedeni daha büyük bayanlar v yakalı kıyafetlerinin üzerine orta genişlikte tek renk veya çizgili bir boyunluk seçmeli ve mümkünse yine boyunluğu hafif uzun olmalı, boynundan göğsünün altına kadar uzanmalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.